بسیاری از افراد، شهر دلفت را به واسطه ظروف سفالی با لعاب قلع آن می شناسند. این شهر قدیمی و کوچک، از هر نظر گزینه ای مناسب برای گردشگرانی است که به دنبال ثبت بهترین تعطیلات هستند. دلفت در حدفاصل شهرهای شناخته شده روتردام و لاهه قرار گرفته و همچنین محل زندگی یوهانس ورمیر، نقاش معروف هلندی بوده است. این شهر زیبا، در قرن های ۱۶ و ۱۷ میلادی به عنوان یک مرکز تجاری شناخته میشد تا اینکه در سال ۱۰۷۵ تاسیس شد. البته در سال ۱۵۳۶ جاذبه های گردشگری دلفت بخاطر انفجار و آتش سوزی شدیدا آسیب دیدند. از دیگر جاذبه‌های دلفت میتوان تولیدات اصلی سرامیک، مخمر، الکل، روغن، ماشین آلات و پنی سیلین را نام برد.
کانال ها، تراس ها، بارها، فروشگاه های عجیب و غریب، سینماهای بزرگ، میدان های دیدنی و رستوران های با کیفیت، از جمله عواملی هستند که هر سال گردشگران زیادی را به سمت دلفت می کشانند. جاذبه ‌های گردشگری دلفت از فصل بهار تا پاییز قابل مشاهده اند. تئاترهای خیابانی و جشنواره های موسیقی نیز در تمام‌ طول سال دیده می شوند. در ادامه با هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا به معرفی جاذبه های گردشگری دلفت بپردازیم.

تاریخچه شهر دلفت هلند

دلفت، در سال ۱۲۴۶ توسط ارل ویلیام دوم هلندی به عنوان یک شهر به رسمیت شناخته شد. شهر جدید دلفت نیز تا سال 1355 به طور قابل ملاحظه ای توسعه یافت و پیشرفت کرد. در طول جنگ هشتاد ساله نیز، از این شهر به عنوان پایگاه مقاومت هلند استفاده میشد. در گذشته و در زمانی که بالتازار جراردز، ویلیام اورنج را به ضرب گلوله کشت، خانواده اش تصمیم گرفتند او را در خانه خود به خاک بسپارند. پس از این اتفاق، سنت در این شهر آغاز شد و دلفت به طور رسمی محل دفن خانواده گردید.
شهر دلفت، دو مورد درد و مصیبت بزرگ در گذشته خود پنهان کرده است. اولی آتش سوزی بزرگی بود که در ماه مه سال ۱۵۳۶ در این شهر رخ داد. علت این آتش سوزی صاعقه بزرگی بود که در طی آن حدود ۲۳۰۰ خانه در آتش سوختند. حادثه بعدی صد سال بعد اتفاق افتاد و علت آن یک انفجار بزرگ بود که در دلفت رخ داد. در آن زمان باروت ها در یک صومعه قدیمی ذخیره می شدند. گفته می شود که حدود ۸۰ هزار پوند از این ماده در سرداب صومعه وجود داشته است. علت این انفجار تاکنون مطرح نشده است اما در پی آن بطور وحشتناکی انفجار رخ داد و نزدیک به ۲۰۰ خانه نابود شدند.

جاذبه‌های گردشگری دلفت

شهر قدیمی و دوست داشتنی دلفت، با حفظ ویژگی های اصلی خود، هر ساله پذیرای گردشگران زیادی است. دلفت یک مرکز شهر زیبا و کوچک دارد و در نزدیکی لاهه قرار گرفته است. اکثر مناطق این شهر امکان ورود اتومبیل را ندارند و همین امر باعث می شود که قدم زدن در اطراف شهر آرامش بخش باشد. شما به راحتی می توانید با ۲۰ دقیقه پیاده روی از مرکز شهر، به اطراف آن برسید و به گشت و گذار در مناظر بیرون شهر مشغول شوید.

کلیسای جدید دلفت

در میدان بزرگ بازار دلفت که به مارکت معروف است،‌ کلیسای جدید شهر قرار گرفته که یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری دلفت است. معماری کلیسای جدید به سبک گوتیک بوده و در فاصله سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۹۶ ساخته شده است. این کلیسا حدودا ۱۰۸ متر بالاتر از میدان بزرگ دلفت واقع شده و یک منظره خارق العاده را به تصویر می کشد. اگر به کلیسا نزدیک شوید، حتما صدای زنگ های کاریلون آن را که متعلق به قرن هفدهم هستند، در سراسر میدان می شنوید.
نکته جالب در مورد این کلیسا، وجود یک بنای یادبود از پادشاه ویلیام اول در آن است که در سال ۱۸۴۳ و در شهر برلین از دنیا رفت. به علاوه مجسمه ای هم از شاهزاده فردریک ویلیام که در سال ۱۷۹۹ درگذشت در کلیسا قرار دارد. با وجود همه اینها، برجسته ترین ویژگی کلیسای جدید دلفت، مقبره شکوهمند ویلیام اول نارنجی می باشد. این مقبره را هندریک دی کیسر در سال ۱۶۱۴ ساخته و از جمله شاهکارهای بزرگ و ارزشمند در مجسمه سازی بشمار می رود.

کلیسای قدیمی دلفت

کلیسای قدیمی دلفت یا به زبان مردم محلی شهر، جان پیر، از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری دلفت می باشد. این کلیسا در سال ۱۲۵۰‌ ساخته شده است و به خاطر داشتن طاق کاری های چوبی و ظریف و برجی که کمی کج شده، در میان مردم شناخته شده و مورد توجه است. معماری کلیسا به سبک معروف گوتیک ساحلی طراحی و ساخته شده که در زمان خود بسیار محبوب بوده است. به علاوه کلیسای قدیمی با داشتن برجک های چهارگوشه خاص خود که در اطراف سقف هرمی شکل آن هستند، بسیار مورد توجه است.

دربار شاهزاده

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دلفت، پرینسنهوف است که در واقع مجموعه ای زیبا از ساختمان هایی است که در سال ۱۴۰۰ و به عنوان صومعه سنت آگاتا احداث شده اند. این مجموعه ساختمانی باشکوه همان قدر که زیباست، به همان اندازه هم خاطرات تلخ تاریخی را تداعی می کند. در همین مکان بود که در سال ۱۵۸۴، ویلیام ساکت ترور شد، هنوز هم آثار گلوله هایی که باعث مرگ‌ او شدند، در این منطقه قابل مشاهده است.

موزه پرینسنهوف

اگر به منطقه پرینسنهوف رفتید، حتما بخشی از زمان خود را برای بازدید از موزه پرینسنهوف اختصاص دهید. این موزه هم جزو جاذبه های گردشگری دلفت بوده و در سال ۱۹۱۱ افتتاح شد. محتوای موزه پرینسنهوف با ۸۰ سال جنگ هلند با اسپانیا مرتبط است. در این موزه نمونه هایی از علاقمندی های محلی هم به چشم می خورند، مانند نمایش هایی که تاریخ دلفت را روایت می کند یا پرتره های اعضای خانه نارنجی که در این محل قرار دارند. در قدیمی ترین قسمت موزه، صومعه دو طبقه ای وجود دارد که قدمت آن به سال۱۴۳۰ برمی گردد.

موزه یوهانس ورمیر

موزه یوهانس ورمیر، یک موزه جذاب و کوچکی است که به زندگی و آثار هنرمند مشهور هلندی، یوهانس ورمیر اختصاص دارد. این موزه کوچک، فرصتی منحصربفرد برای کاوش در دنیای ورمیر که به خاطر نقاشی نمادین خود “دختری با گوشواره مروارید” مشهور است، ارائه می دهد. این موزه بازتولید باکیفیتی از شاهکارهای ورمیر را در خود جای داده است که بینش هایی را در مورد تکنیک های هنری و بافت تاریخی زمان خود ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند درباره زندگی این هنرمند و شهر دلفت در قرن هفدهم بیاموزند و برای علاقمندان به هنر و تاریخ، دیدن آن ضروری است.

تالار شهر دلفت

در قسمت غربی شهر، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دلفت به نام تالار شهر رنسانس قرار گرفته است. این ساختمان باشکوه را در قرن هفدهم و در محل تالار شهر قرن سیزدهمی بازسازی کردند.این تالار زیبا یکی از اجزای باقیمانده از پیشینیان خود را حفظ نموده است، یک برج سنگی که مربوط به قرن پانزدهم است و به نام هت استین معروف است. با وجود شیروانی کوچک و مجسمه ها و ستون ها در این تالار، گردش در آن بسیار لذت بخش و سرگرم کننده است.

موزه لامبرت

خانه سابق معروف ترین جمع آوری کننده آثار هنری و باستانی شهر دلفت، لامبرت ون میرتن، امروزه به موزه ای با عنوان موزه لامبرت تبدیل شده است. این موزه در سال ۱۹۰۹ تاسیس شد و در آن مجموعه ارزشمندی از کاشی های هلندی و ظروف چینی وجود دارد. شما می توانید پس از دیدن این موزه، به طرف دفتر دایک بروید. این دفتر متعلق به اوایل قرن پانزدهم است و به دلیل داشتن شیروانی سنگی با نشان های متعدد و زیبا بسیار مورد توجه است.

دروازه شرقی شهر دلفت

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دلفت، دروازه قدیمی شهر است که در امتداد کانال شرقی قرار دارد. برج‌ های دوقلوی این دروازه که در نقطه تلاقی کانال ‌ها در قسمت جنوب شرقی شهر قدیمی قرار گرفته اند، حدودا در سال ۱۴۰۰ ایجاد شده اند و در قرن شانزدهم نیز، طبقات بالای هشت ضلعی به آن اضافه شدند. از همین رو نیز نمای بیرونی ساختمان منظره ای دیدنی رقم زده است.

برج جمعیت

برج جمعیت دلفت، یک نقطه عطف معماری قابل توجه است. این سازه معاصر با ارتفاع 76 متر، برای نمادی از تنوع و فراگیری روزافزون شهر طراحی شده است. طراحی نوآورانه آن از عناصر پایدار مانند پانل های خورشیدی و فضای سبز استفاده می کند که آن را به نمادی سازگار با محیط زیست تبدیل می کند. این برج به عنوان مرکزی برای تبادل فرهنگی، گالری‌ های هنری، مرکز چندفرهنگی و فضاهای اجتماعی عمل می‌کند. با مناظر پانوراما از دلفت و فراتر از آن، گواهی بر طراحی مدرن هلندی و پیشرفت اجتماعی است.

فرهنگ‌‌ ها و رویدادها در دلفت هلند

رویدادهای فرهنگی و هنری مختلفی مانند جشنواره بین المللی فناوری، نمایشگاه هنر و عتیقه جات، جشنواره موسیقی Westerpop، کنسرت‌های کانال و… در دلفت برگزار می شوند که طرفدارهای خاص خود را در هر طیف سلیقه ای دارند. همچنین یک برنامه تحت عنوان Theater de Veste نیز برای اجرای استعدادهای جدید و نام های بزرگ هم در دلفت برگزار می شود که می توانید آن را ببینید.

بازارهای هفتگی شهر دلفت

در مرکز شهر، بازار دلفت قرار دارد که به راحتی در دسترس گردشگران قرار دارد. در این بازارها امکان خرید از تاجران فروش پنیر، استروپ وافل تازه، غرفه های گل های رنگارنگ، کتاب، عتیقه جات، خرده فروشی ها و سایر محصولات تازه محلی فراهم است.

اخذ ویزای توریستی هلند با هلدینگ هلی ویزا

جاذبه های گردشگری دلفت آنقدر زیبا و متنوع اند که می توانند هر گردشگری را از هر نقطه از جهان به سمت خود بکشانند. این جاذبه های زیبا در گوشه به گوشه شهر قرار گرفته اند و شور و حال زندگی و تاریخ را به تصویر می کشند. دلفت هرسال بخش اعظمی از توریست هایی را که به هلند سفر می کنند، به سمت خود می کشاند.
اگر شما هم تصمیم گرفته اید به این شهر زیبا سفر کنید، می توانید برای اخذ ویزای توریستی خود از طریق هلدینگ هلی ویزا اقدام کنید. هلدینگ هلی ویزا یکی از موسسات معتبر و باسابقه ای است که در حوزه امور مرتبط با مهاجرت فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای توریستی هلند، می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

دلفت در کجا قرار دارد؟

شهر دلفت یکی از شهرهای توریستی هلند است که در فاصله میان دو شهر معروف لاهه و روتردام قرار دارد.

کلیسای جدید دلفت در کدام قسمت آن واقع شده است؟

کلیسای جدید یکی از جاذبه های گردشگری دلفت است که در میدان بزرگ بازار شهر قرار دارد.

موزه لامبرت محل زندگی چه کسی بوده است؟

این موزه شناخته شده، در حقیقت منزل سابق کلکسیونر معروف دلفت یعنی لامبرت ون میرتن بوده است.