هلند، یکی از کشورهای بسیار زیبایی است که به وجود انواع گل‌ های رنگارنگ و بسیار زیبا مشهور است. باغ کوکنهوف هلند یا باغ اروپا، یکی از پارک‌ های دیدنی این کشور شناخته می‌ شود که در نزدیکی شهرهای لیسه و لایدن قرار دارد. جالب است بدانید که تنها در هنگام آغاز بهار به مدت دو ماه، می‌ توانید از این باغ دیدن کنید و معمولاً از ۲۲ ماه مارس تا ۲۰ ماه می، برای بازدید عموم باز است.
در هنگام تماشای باغ کوکنهوف هلند، می‌ توانید از زیبایی هزاران لاله رنگی آن لذت ببرید. هر ساله در حدود ۷ میلیون پیاز لاله در مساحت ۳۲ هکتاری این باغ کاشته می‌ شوند که منظره فوق‌ العاده‌ ای را به وجود می‌ آورند. در این باغ می‌ توانید شاهد دوهزار و ۵۰۰ درخت در ۸۷ گونه متفاوت باشید.
پارک کوکنهوف هلند را میتوان بزرگترین باغ مجسمه در هلند دانست که لقب بزرگترین باغ گل دنیا را نیز به خود اختصاص داده است. اگر به‌ دنبال بازدید از پر جاذبه‌ ترین منطقه‌ اروپا هستید، بهتر است تماشای باغ کوکنهوف هلند را فراموش نکنید. در ادامه با سایت هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا شما را با زیبایی‌ های این باغ بیشتر آشنا سازیم.

آشنایی بیشتر با باغ کوکنهوف

باغ کوکنهوف هلند را میتوان یکی از مکان‌ های دیدنی این کشور بسیار زیبا دانست. بی‌ شک شما نیز کشور هلند را با لاله های زیبای آن می‌ شناسید. بسیاری بر این باور هستند که اهالی مردم ترکیه در قرن شانزدهم، اولین افرادی بودند که گل لاله را به کشور هلند شناساندند، اما بی‌ شک در هیچ جایی از دنیا نمیتوان لاله‌ هایی به زیبایی لاله‌ های کشور هلند یافت. باغ گل کوکنهوف هلند، یک باغ بزرگ از گل‌ های لاله و نرگس های زرد رنگی است که بازدید از آن برای هر فردی، یک تجربه بینظیر خواهد بود. این باغ در شهر زیبای لیزل قرار گرفته است و بزرگترین باغ بهاری کشور هلند در جنوب شهر معروف آمستردام می‌ باشد.
برای ورود به این باغ، نیاز به دریافت بلیط دارید تا برای بازدید از آن نیازی به انتظار در صف‌ های طولانی را نداشته باشید. این باغ بسیار بزرگ بوده و برای بازدید از تمامی مناطق آن، نیاز به ۲ الی ۳ ساعت کامل دارید. در هنگام گرسنگی می‌ توانید از طعم اسنک رستوران های آن لذت ببرید.

بخش های مختلف باغ کوکنهوف

باغ کوکنهوف هلند را میتوان معروف‌ ترین باغ گل در جهان دانست. این باغ حدود ۳۲ هکتار وسعت داشته و گل‌ های زیبایی را در خود پرورش داده است. در هنگام بازدید از آن، می‌ توانید مشاهده کنید که چگونه گل‌ های بسیار زیبا، بدون دخالت دست و یا ماشین، به هنرمندانه ترین شکل ممکن در آن کاشته شده اند. این باغ دارای بخش‌ های مختلفی است که عبارتند از:
• باغ لاله: باغ لاله یک فضای بیرونی مملو از گل‌ های لاله، میخک، زنبق، سوسن، ارکیده و گل‌ های نیلوفر دارد. در حالت کلی میتوان گفت در باغ لاله می‌ توانید شاهد گل‌ های رنگارنگ بسیاری باشید.
• آلاچیق‌ ها: این باغ دارای آلاچیق‌ های چوبی بسیار زیادی است که گل‌ های رز و نرگس را می‌ توانید در آن تماشا کنید. معمولاً از این آلاچیق ها زمانی استفاده می‌ شود که هوا بارانی است. در حقیقت از نظر اندازه نمیتوان آنها را آلاچیق های بسیار کوچک دانست بلکه گلخانه‌ های بسیار بزرگ هستند.
• حوضچه‌ های آب: در این باغ می‌ توانید حوضچه‌ های آبی را مشاهده کنید که باعث افزایش بیش‌ از اندازه زیبایی باغ کوکنهوف هلند شده اند.
• رستوران: از دیگر بخش‌ های باغ گل هلند میتوان به وجود رستوران‌ ها و کافی‌ شاپ‌ های آن اشاره کرد.
• خرید گل: یکی از جذاب‌ ترین بخش‌ های بازدید از این باغ، خرید گل است اما به شما پیشنهاد می‌ کنیم قبل‌ از خرید گل تمامی قوانین مربوط به خروج گل از کشور هلند و حمل‌ و نقل آن را به‌ خوبی بخوانید تا با هیچ مشکلی روبرو نشوید.
• قایق‌ سواری: همانطور که به آن اشاره کردیم، این باغ دارای حوضچه‌ ها و نهرهایی است که امکان قایق سواری را برای تمامی بازدیدکنندگان فراهم نموده اند.
• آسیاب بادی: در این باغ میتوان شاهد آسیاب بسیار قدیمی بود که در قرن نوزدهم ساخته‌ شده است و یکی از جذاب‌ ترین بخش‌ های باغ کوکنهوف هلند شناخته می‌ شود.

دوچرخه سواری در باغ

کشور هلند را سرزمین دوچرخه‌ ها می‌ دانند. بنابراین بهتر است دوچرخه‌ سواری در این محیط بسیار زیبا را فراموش نکنید. با استفاده از دوچرخه می‌ توانید به مناظر اطراف باغ کوکنهوف هلند رفته و از زمین‌ های پراکنده نرگس زرد آن لذت ببرید. شما می‌ توانید دوچرخه را در قسمت پارکینگ باغ کرایه کنید. علاوه‌ بر این، یک نقشه از مسیرهای این باغ نیز به شما داده می‌ شود.

نحوه دسترسی به باغ کوکنهوف هلند

باغ کوکنهوف هلند، با جنوب شهر آمستردام ۳۵ کیلومتر و جنوب فرودگاه بین‌ المللی شیفون، ۲۲ کیلومتر فاصله دارد. اگر در شهر آمستردام هستید، می‌ توانید با قطار به شهر شیفون و سپس با استفاده از اتوبوس به باغ هلند بروید. این مسیر بسیار کم‌ هزینه و بی‌ دردسر می‌ باشد. از فرودگاه شیفون، اتوبوس‌ هایی به مقصد باغ کوکنهوف هلند قرار دارند که حرکت آنها هر ۱۵ دقیقه یک‌ بار است. جالب است بدانید که از فرودگاه شیفون تا باغ کوکنهوف، تنها ۱۵ دقیقه فاصله است. اگر به‌ دنبال بازدید با استفاده از قطار هستید، می‌ توانید وارد ایستگاه مرکزی لایدن شوید و سپس سوار اتوبوس ۸۵۴ شده و به باغ کوکنهوف بروید.

بهترین زمان بازدید از باغ کوکنهوف

بهترین زمان بازدید از باغ کوکنهوف هلند اواسط آوریل است. اما زمان بازدید از آن به شرایط آب‌ و هوایی نیز بستگی دارد. اواخر ماه مارس تا اوایل ماه آوریل بهترین زمان بازدید از باغ کوکنهوف هلند می‌ باشد. شما می‌ توانید از ساعت ۸ صبح الی ۷:۳۰ بعدازظهر از این باغ دیدن کنید.

هزینه بازدید از باغ کوکنهوف هلند

هزینه ورود به باغ کوکنهوف ۱۳.۵ یورو است. افراد مسن بالای ۶۵ سال، ۱۲ یورو و کودکان ۴ الی ۱۱ ساله نیز ۶ یورو باید پرداخت کنند. ورود کودکان زیر ۴ سال به این باغ رایگان است.

نکات مهم در هنگام بازدید از باغ کوکنهوف

• در هنگام بازدید از باغ کوکنهوف هلند می‌ توانید در کافه‌ ها و رستوران‌ های مختلف آن استراحت کرده و یا چیزی بخورید.
• می‌ توانید در هنگام بازدید از این باغ در تور قایق سواری آن شرکت کرده و از قایق سواری در محیط زیبای آن لذت ببرید.
• می‌ توانید در آن دوچرخه اجاره کرده و با دوچرخه در محیط اطراف آن بچرخید.
• می ‌توانید از قصر کوکنهوف دیدن کرده و دانستنی‌ های بسیاری درمورد تاریخ و سبک زندگی مردم کشور هلند بیاموزید.
• بهتر است قبل‌ از ورود به باغ، بلیط خود را تهیه نمایید تا در صف‌ های طولانی منتظر نمانید.

مکان‌ های دیدنی نزدیک باغ کوکنهوف

• قلعه کوکنهوف
• جنگل های کوکنهوف
• پارک ملی لارزند پاک
• پارک درای مرنوگ

هتل های نزدیک باغ کوکنهوف

• هتل بی اند بی بلوسوم
• هتل روستند جاگر
• هتل زالن د انجل
• هتل ویلا فلورا

سخن پایانی

کشور هلند کشور گل‌ های لاله شناخته می‌ شود. در این کشور میتوان باغ‌ های گل بسیار زیبایی را مشاهده کرد که باغ کوکنهوف، یکی از شناخته‌ شده‌ ترین و بزرگترین باغ‌ های گل لاله در جهان می‌ باشد. بی‌ شک بازدید از باغ کوکنهوف هلند می‌ تواند یک تجربه بینظیر برای شما باشد. اما همانطور که می دانید، برای بازدید از این باغ باید ویزای توریستی کشور هلند را داشته باشید.
در این مسیر سایت هلدینگ هلی ویزا همراه شماست تا با بهترین شرایط و مناسب‌ ترین قیمت، ویزای توریستی شما را فراهم سازد و بتوانید یک تجربه بینظیر از سفر به کشور هلند را به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزای توریستی کشور هلند و شرایط آن، با شماره‌ های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

باغ کوکنهوف هلند در کدام شهر قرار دارد؟

این باغ در شهر لیزل هلند قرار دارد.

بهترین زمان بازدید از باغ کوکنهوف هلند کدام ماه است؟

اواخر ماه مارس تا اوایل ماه آوریل، بهترین زمان برای بازدید از این باغ هستند.

هزینه ورود به باغ کوکنهوف هلند چقدر است؟

هزینه ورود به باغ کوکنهوف ۱۳.۵ یورو است. افراد مسن بالای ۶۵ سال ۱۲ یورو و کودکان ۴ الی ۱۱ ساله نیز ۶ یورو باید پرداخت کنند. ورود کودکان زیر ۴ سال به این باغ رایگان است.