هلند مدت هاست که مقصدی جذاب برای مهاجران و جویندگان کار بین المللی بوده است. در حالی که سفر به یک سرزمین جدید طیفی از تجربیات را نوید می دهد، اما چالش های منحصر به فردی را نیز به همراه دارد، به ویژه برای کسانی که با خانواده خود به سمت هلند در حرکت هستند. انتخاب مدرسه ای که فرزندتان در آن احساس کند در خانه است، می تواند به عنوان والدین سخت باشد. به خصوص اگر سیستم آموزشی در کشور جدید با سیستم آموزشی کشور شما تفاوت زیادی داشته باشد. چگونه مدرسه مناسب برای فرزند خود را انتخاب می کنید و این مدارس بین المللی در کجای هلند قرار دارند؟ ما در هلی ویزا فهرستی از مدارس بین‌المللی در هلند را گردآوری کرده‌ایم تا به شما در جستجوی مدرسه عالی برای شما و فرزندتان کمک کنیم.

نکات کلیدی در مورد مدارس بین المللی در هلند

مدارس بین‌المللی در هلند برنامه‌های درسی متنوعی را برای گروه دانش‌آموزی جهانی ارائه می‌دهند.

این مؤسسات مزایای بی شماری از مهارت زبانی گرفته تا قرار گرفتن در معرض فرهنگی ارائه می دهند.

شهرهای کلیدی هلند، از جمله آمستردام، روتردام، و لاهه، چندین مدرسه بین المللی مشهور را در خود جای داده اند.

انتخاب مدرسه مناسب مستلزم در نظر گرفتن عواملی مانند اعتبار، اخلاق و پیامدهای مالی است.

در حالی که مدارس بین المللی سودمند هستند، خانواده ها باید برای چالش هایی مانند انتقال زبان و تعدیل فرهنگی آماده باشند.

قبل از اینکه انتخاب خود را انجام دهید، پیشنهاد می کنیم قبل از بازدید از مدرسه برنامه ریزی کنید.

همچنین توصیه می شود در صورت امکان فرزند خود را در مدرسه ای ثبت نام کنید که در فاصله پیاده روی یا دوچرخه سواری قرار دارد.

سیستم آموزشی هلند

سیستم آموزشی هلند از این فرض شروع می شود که آموزش باید رایگان باشد. بنابراین، متوجه خواهید شد که یارانه های دولتی هم برای مدارس دولتی عادی و هم برای برخی مدارس وابسته به ویژه مانند مونته سوری، دالتون و برخی مدارس مذهبی و بین المللی اعمال می شود. عموماً اکثر دانش آموزان هلندی در مدارس دولتی تحصیل می کنند که اکثر آنها به زبان هلندی تدریس می کنند. بنابراین، مهاجران، بین ثبت نام دانش آموزان خود در مدارس دولتی هلند، به آنها اجازه می دهند تا کمی بیشتر ادغام شوند (و زبان را بیاموزند!) و حق انتخاب یک مدرسه بین المللی دولتی و یا خصوصی را دارند.

مدارس بین المللی در هلند

هلند یک مرکز تجاری است که مردم را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در واقع، در سال‌های اخیر، آنقدر برای مهاجران محبوب شده است که پیدا کردن یک مدرسه بین‌المللی که دانشجویان جدید را می‌پذیرد، بسیار دشوار است. لیست های انتظار قطعاً در اینجا عادی هستند، برخی از آنها بسته به شهر دو تا چهار سال طول می کشد. درک اینکه مدارس بین المللی واقعاً شامل چه چیزهایی هستند و چگونه آنها را از مؤسسات محلی هلندی متمایز می کنند، مهم است. مدرسه بین المللی در هلند مدرسه ای است که بخشی از آموزش در آن به زبان انگلیسی است. کودکان با والدین غیر هلندی می توانند در چنین مدارسی شرکت کنند.

تفاوت بین مدارس دولتی و مدارس بین المللی

طبیعتاً بین یک مدرسه ابتدایی دولتی و یک مدرسه ابتدایی بین المللی تفاوت هایی وجود دارد. مهمترین تفاوت این است که مدارس ابتدایی دولتی در هلند برای هر کودک قابل دسترسی است و مبتنی بر مذهب نیست.

برعکس، مدارس ابتدایی بین‌المللی برای دانش‌آموزان بین‌المللی که یک برنامه درسی بین‌المللی را دنبال کرده‌اند یا برای کودکانی که اقامت موقت در هلند دارند، قابل دسترسی است. مدارس بین‌المللی اغلب دپارتمان‌های مدارس ابتدایی هلند با موضوعاتی هستند که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

در هسته خود، مدارس بین‌المللی مؤسسات آموزشی هستند که عمدتاً به فرزندان مهاجران، جویندگان کار بین‌المللی و اغلب خانواده‌های محلی که خواهان برنامه درسی بین‌المللی هستند، خدمات می‌دهند. آنها یک چشم انداز جهانی ارائه می دهند، با هدف پرورش دانش آموزان به افراد کاملاً جامع و آماده برای چالش های جهانی.

به طور کلی، مشخصه مدارس بین‌المللی این است که دانشجوی آن‌ها یک مهاجر است. آنها همچنین معمولاً بسته به وابستگی مدرسه، به زبان انگلیسی یا زبان غیر هلندی دیگری تدریس می کنند. در نهایت، برنامه درسی در مدارس بین المللی معمولاً در سطح بین المللی پذیرفته می شود، مانند مدرک بین المللی، یا برای یک ملیت خاص، مانند یک مدرسه آمریکایی تنظیم شده است. شما مدارس بین المللی را خواهید یافت که در تمام سطوح آموزشی و همچنین برخی از مدارسی که فقط درجات خاصی را ارائه می دهند، خدمت می کنند.

تفاوت بین مدارس محلی و مدارس بین‌المللی هلندی

برخلاف مدارس محلی هلندی که از برنامه درسی ملی پیروی می کنند و عمدتاً به زبان هلندی اجرا می شوند، مدارس بین المللی اغلب:

تدریس به زبان انگلیسی

در حالی که بسیاری از مدارس بین‌المللی در هلند از انگلیسی به عنوان زبان اصلی آموزش استفاده می‌کنند، برخی نیز برنامه‌های دوزبانه یا برنامه‌های درسی را به زبان‌های دیگر ارائه می‌کنند که منعکس کننده ماهیت متنوع بدن دانش‌آموزان است.

از برنامه های درسی جهانی پیروی کنید

به جای چارچوب آموزشی هلندی، این مدارس اغلب برنامه های درسی شناخته شده جهانی مانند دوره های کارشناسی بین المللی (IB) ، IGCSE بریتانیا ، یا دوره های AP آمریکایی را اتخاذ می کنند .

ترویج تبادل فرهنگی

با توجه به جمعیت دانش‌آموزی متنوع، مدارس بین‌المللی در حال ذوب فرهنگ‌ها، سنت‌ها و ایده‌ها هستند. این امر آگاهی فرهنگی را تقویت می کند و دانش آموزان را تشویق می کند تا تفاوت ها را قدردانی و به آنها احترام بگذارند.

مدارس بین المللی در هلند به عنوان پل عمل می کنند. آنها شکاف بین استانداردهای آموزشی کشور اصلی مهاجران و اقامتگاه جدید آنها را پر می کنند، و تضمین می کنند که انتقال بدون درز انجام می شود و دانش آموزان آموزش عالی را دریافت می کنند، در حالی که همه اینها بر اساس ارزش های شهروندی جهانی است.

مزایای مدارس بین المللی در هلند

فرزند شما در یک محیط آموزشی بین المللی آموزش داده خواهد شد.

بسیاری از معلمان بین المللی در مدارس بین المللی تدریس می کنند. این همچنین محیط یادگیری بین المللی آنها را بهبود می بخشد و به این معنی است که معلمان هر یک از نگرانی های فرزند شما و حتی شما را درک خواهند کرد.

به فرزند شما یک برنامه درسی بین المللی آموزش داده می شود که مناسب شرایط او باشد. این امر اشتغال آنها را افزایش می دهد، به ویژه زمانی که آنها در خارج از کشور کار می کنند.

آنها فرصتی برای آموزش چند زبانه دارند و این فرصت عالی برای یادگیری نه تنها زبان انگلیسی، بلکه زبان هلندی و سایر زبان ها به طور همزمان است.

فرزند شما با افراد مختلف از همه پیشینه ها، فرهنگ ها و مذاهب مختلف مواجه خواهد شد. آنها با افراد مختلف دوست خواهند شد، که در عصر حاضر بسیار ارزشمند است.

آنها به دانش آموزان خود فرصت هایی برای شبکه سازی در سطح جهانی ارائه می دهند. به عبارت دیگر آماده کردن آنها برای زندگی فراتر از کلاس درس!

معایب مدارس بین المللی در هلند

هزینه آنها می تواند بسیار گران باشد و بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که بودجه لازم برای تامین آن را دارید. با این حال، گاهی اوقات اگر در مکانی عالی کار می کنید، شرکت ها این مبلغ را برای شما پرداخت می کنند.

آنها ممکن است به سرعت با زبان هلندی آشنا نشوند، برخلاف اگر به مدرسه هلندی بروند.

ممکن است مجبور شوید برای رفتن به یک مدرسه بین المللی بیشتر سفر کنید.

مدارس بین المللی کمتری نسبت به مدارس معمولی هلند وجود دارد .

برنامه های درسی محبوب بین المللی مدارس ارائه شده در هلند

در هلند، مدارس بین‌المللی طیفی از برنامه‌های آموزشی شناخته‌شده در سطح جهانی را ارائه می‌دهند که متناسب با جامعه متنوع زبان‌آموزانی که به آنها خدمت می‌کنند، طنین‌انداز شود. در اینجا نگاهی دقیق‌تر به برنامه‌های درسی برجسته‌ای که در محیط‌های مدارس بین‌المللی هلند با آن‌ها مواجه خواهید شد، آمده است:

لیسانس بین المللی (IB)

برنامه IB یک چارچوب آموزشی جامع است که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. به سه بخش تقسیم می شود و برای دانش آموزان 3 تا 19 سال ارائه می شود.

این سه برنامه عبارتند از: برنامه سالهای ابتدایی (PYP)، برنامه سالهای میانی (MYP) و برنامه دیپلم (DP). هر بخش برای ایجاد تفکر انتقادی، مهارت های تحقیق و دیدگاه جهانی طراحی شده است.

دیپلم IB که به دلیل استانداردهای دقیق و رویکرد جامع خود مشهور است، مورد توجه دانشگاه ها و موسسات در سراسر جهان است.

برنامه درسی بریتانیا (IGCSE و A-levels)

این برنامه درسی که ریشه در استانداردهای آموزشی انگلستان دارد، به طور گسترده توسط مدارس بین المللی در سراسر جهان پذیرفته شده است.

گواهینامه عمومی آموزش متوسطه (IGCSE) به دانش آموزان 14 تا 16 ساله داده می شود، در حالی که سطح پیشرفته (سطح A) برای دانش آموزان 16 تا 19 ساله طراحی شده است. آنها با هم ترکیبی متعادل از دانش عملی و نظری را ارائه می دهند.

هر دو سطح IGCSE و A-level با شهرت قوی برای سختگیری علمی، مدارک تحصیلی تحسین شده هستند و ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را تسهیل می کنند.

برنامه درسی آمریکایی (دوره های AP)

با انعکاس استانداردهای آموزشی ایالات متحده، این برنامه درسی به گونه ای طراحی شده است که زمینه ای جامع در موضوعات مختلف را به دانش آموزان ارائه دهد.

برنامه درسی در دوره های Advanced Placement (AP) در طول سال های دبیرستان به اوج می رسد، که دوره هایی در سطح کالج هستند که دانش آموزان می توانند برای کسب اعتبارات دانشگاهی بگذرانند.

داشتن دیپلم دبیرستان آمریکایی، به ویژه با اعتبارات AP، راه را برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا و سراسر جهان هموار می کند.

سایر برنامه های درسی

برخی از مدارس هلند با توجه به بافت متنوع جامعه بین المللی خود، برنامه های درسی ملی دیگری از جمله مدرک لیسانس فرانسوی، آلمانی Abitur و غیره را ارائه می دهند.

این برنامه‌های درسی، در حالی که برای کشورهای خاص طراحی شده‌اند، از استانداردهای آموزشی بالایی برخوردارند و در سطح جهانی، به‌ویژه در کشورهای مبدأ آن‌ها مورد تایید قرار می‌گیرند.

چه کسانی می توانند در مدارس بین المللی هلند شرکت کنند؟

 • فرزندان مهاجرانی که برای مدت طولانی در هلند زندگی یا کار می کنند
 • فرزندان والدین هلندی که در خارج از کشور زندگی کرده و به مدرسه رفته اند
 • فرزندان والدین هلندی که به طور موقت در هلند زندگی می کنند

عوامل مهم در انتخاب مدرسه بین المللی مناسب

همانطور که در چشم انداز آموزشی غنی هلند حرکت می کنید، برخی از عوامل اساسی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که انتخابی که انجام می دهید هم نیازهای فعلی و هم هدف های آینده خانواده شما را منعکس می کند.

اعتبار و شهرت

هنگامی که آینده فرزند خود را به یک موسسه بسپارید، قابل اعتماد بودن بسیار مهم است. به دنبال مدارسی باشید که دارای اعتبارنامه معتبر از نهادهای آموزشی معتبر بین المللی هستند. شهرت مدرسه که در طول سال ها خدمت و بازخورد سایر خانواده های مهاجر ایجاد شده است، می تواند بینش های ارزشمندی را ارائه دهد.

موقعیت مکانی و دسترسی

موقعیت مکانی یک مدرسه، نزدیکی آن به محل سکونت شما و سهولت رفت و آمد نقش مهمی در کارهای روزمره دارد. محیط مدرسه، ایمنی محله و در دسترس بودن گزینه های حمل و نقل را در نظر بگیرید.

تعداد کم دانش آموزش در کلاس

هر کودکی سزاوار توجه شخصی و یک محیط یادگیری مساعد است. اندازه مدرسه می تواند بر احساس جامعه تأثیر بگذارد، در حالی که نسبت معلم به دانش آموز مستقیماً بر کیفیت آموزش تأثیر می گذارد. موسساتی را انتخاب کنید که رشد دانش‌آموزان را از طریق اندازه کلاس‌های قابل مدیریت در اولویت قرار می‌دهند.

پیشنهادات و امکانات فوق برنامه

توسعه کل نگر فراتر از کلاس های درس گسترش می یابد. مجموعه فعالیت های فوق برنامه، باشگاه ها و امکاناتی مانند کتابخانه ها، سالن های ورزشی و اتاق های هنری را ارزیابی کنید. این فضاها و برنامه ها استعدادها را پرورش می دهند و ارزش ها، رهبری و کار گروهی را القا می کنند.

هزینه های تحصیل و سایر ملاحظات مالی

آموزش با کیفیت یک سرمایه گذاری است. در حالی که تعیین بهترین ها برای فرزندتان، ارزیابی پیامدهای مالی آن عاقلانه است. هزینه های تحصیل، هزینه های اضافی مانند لباس، سفرها، و مواد، و هرگونه بورسیه تحصیلی یا فرصت های کمک مالی بالقوه را در نظر بگیرید.

اخلاق و ارزش‌های مدرسه

 هر مؤسسه‌ای دارای اخلاقی منحصربه‌فرد است، اصول راهنما، ارزش‌ها و فرهنگ که جوهر آن را شکل می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که اخلاق مدرسه با ارزش های خانواده شما همسو است و محیطی را ارائه می دهد که در آن فرزند شما احساس احترام، پرورش و الهام گرفتن کند.

بازخورد از خانواده‌های فعلی

گاهی اوقات، واقعی‌ترین بینش‌ها ناشی از آن‌هایی است که قبلاً در این تجربه غوطه‌ور شده‌اند. با خانواده‌های دانش‌آموزان فعلی درگیر شوید، در جلسات والدین و معلمان شرکت کنید، یا به انجمن‌های مهاجران بپیوندید تا بازخوردها و دیدگاه‌ها را در زمان واقعی بسنجید.

توزیع منطقه ای: شهرهای کلیدی با مدارس بین المللی قابل توجه

درک توزیع جغرافیایی مدارس برجسته بین المللی می تواند برای خانواده های مهاجر که به دنبال بهترین ها برای فرزندان خود هستند، مفید باشد. بیایید در شهرهای کلیدی هلند که به عنوان مراکز تعالی آموزشی برای جامعه بین‌المللی برجسته هستند، سفر کنیم.

آمستردام

پایتخت شلوغ، که به خاطر میراث هنری و سیستم‌های پیچیده کانال‌هایش مشهور است، چندین مدرسه بین‌المللی سطح بالا را در خود جای داده است. آمستردام با فضای جهانی و جامعه مهاجران متنوع، ترکیبی از برنامه های درسی را برای ارائه خدمات به شهروندان جهانی خود ارائه می دهد.

روتردام

روتردام به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای بندری جهان، پیوندی از فرهنگ و تجارت است. مدارس بین المللی آن منعکس کننده این چشم انداز جهانی هستند و برنامه های جامعی را ارائه می دهند که برای پرورش ذهن های جوان آماده برای صحنه جهانی طراحی شده است.

لاهه

فضای بین المللی لاهه که اغلب به آن “شهر صلح و عدالت” می گویند، قابل لمس است. این شهر با سفارت‌خانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی متعدد، دارای مدارسی است که به طور خاص به جامعه تجاری دیپلماتیک و بین‌المللی پاسخ می‌دهند و بر درک چندفرهنگی تأکید دارند.

اوترخت

اوترخت که به لحاظ استراتژیک در قلب کشور واقع شده است، شهری باستانی با اخلاق آموزشی مدرن است. مدارس بین‌المللی آن به دلیل رویکرد کل‌نگر خود، ترکیبی از دانشگاهیان با رشد شخصیت، مشهور هستند.

آیندهوون

مرکز فناوری و طراحی هلند، آیندهوون، شهر نوآوری است. مدارس بین‌المللی آن با تأکید بر STEM (علوم، فناوری، مهندسی، و ریاضیات) و تفکر طراحی، دانش‌آموزان را برای چالش‌های آینده آماده می‌کنند.

ماستریخت

ماستریخت ترکیبی از فرهنگ ها، زبان ها و تاریخ در قسمت جنوبی کشور است. مدارس بین المللی آن انعکاسی از این ملیله غنی است که برنامه های دو زبانه و تمرکز عمیقی بر میراث اروپایی ارائه می دهد.

گرونینگن

در شمال، شهر دانشجویی پر جنب و جوش گرونینگن یک محیط آموزشی پویا را فراهم می کند. موسسات بین‌المللی آن، که توسط دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی احاطه شده‌اند، فضای تحقیق و رشد فکری را تقویت می‌کنند.

لیست کامل مدارس بین المللی در هلند

ما تمام مدارس بین‌المللی هلند را بررسی کرده‌ایم و آنها را در زیر فهرست کرده‌ایم.

آمستردام

 1. مدرسه جامعه بین المللی آمستردام : AICS در جنوب آمستردام واقع شده است و برای دانش آموزان 4 تا 19 سال است. تمامی کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
 2. مدرسه بریتانیایی آمستردام : BSA یک مدرسه روزانه است که آموزش کلاس جهانی را برای کودکان 3 تا 18 سال ارائه می دهد.
 3. مدرسه بین المللی آمستردام : این مدرسه در آمستلوین واقع شده است و به دانش آموزان 3 تا 19 ساله آموزش زبان انگلیسی ارائه می دهد.
 4. Europaschool : مدرسه اروپا یک مدرسه ابتدایی در جنوب آمستردام است. به دانش آموزان فرانسوی، اسپانیایی و انگلیسی ارائه می شود. این دبستان نیز جدا از دین نهضت فرهنگی با روش تدریس خاص خود فعالیت می کند.
 5. مدرسه آمیتی آمستردام : این مدرسه در سال 2018 تاسیس شد و با دو دانش آموز شروع به کار کرد. آمیتی در حال تلاش برای ارائه یک بسته آموزشی کامل به کودکان 3 تا 18 سال است.

آلمر

 1. مدرسه بین المللی آلمر : مدرسه بین المللی آلمر یک مدرسه کوچک است که در آلمر پورت واقع شده است. این مدرسه به کودکان در گروه های سنی 11 تا 16 سال و 17 تا 18 سال آموزش می دهد.
 2. مدرسه ابتدایی بین المللی آلمر : IPS مدرسه ای با بیش از 200 کودک از سراسر جهان است. IPS آموزش برای کودکان 4 تا 11 سال ارائه می دهد.

آرنهم

Rivers International School Arnhem : Rivers یک مدرسه ابتدایی و متوسطه برای کودکان 4 تا 18 ساله است. پیش دبستانی ریورز نیز برای کودکان 2.5 تا 4 ساله آموزش ارائه می دهد.

برگن

Europese School Bergen : Europese School Bergen برای کودکان 4 ساله تا مقطع متوسطه آموزش ارائه می دهد.

بردا

مدرسه بین المللی بردا : ISB پذیرای کودکان 3 تا 18 ساله است. این مدرسه به دو بخش ابتدایی و متوسطه تقسیم می شود.

برونسوم

مدرسه بین المللی AFNORTH : AFNORTH یک مدرسه بین المللی است که به کودکان 4 تا 18 سال به زبان های انگلیسی و آلمانی آموزش می دهد.

دلفت

مدرسه بین المللی دلفت : مدرسه بین المللی دلفت به کودکان 4 تا 12 ساله فرصتی منحصر به فرد برای یادگیری و توسعه در یک محیط یادگیری بین المللی ارائه می دهد.

دن هاگ

 1. مدرسه آمریکایی لاهه : ASH در شمال لاهه، واسنار واقع شده است. با بیش از 1200 دانش آموز، ASH آموزش ابتدایی، متوسطه و دبیرستان را ارائه می دهد
 2. مدرسه بریتانیایی در هلند : سیستم مدرسه در BSN به پنج بخش تقسیم می‌شود: سال‌های اولیه، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، دوره ششم و آموزش عالی. کودکان 3 تا 18 سال در مدرسه بریتانیا در هلند پذیرفته می شوند.
 3. مدرسه تجارت بین المللی موندریان : ROC Mondriaan دوره های سه و چهار ساله دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانش آموزان می توانند این دوره ها را از سن 16 سالگی در سطح MBO دنبال کنند.
 4. Deutsche Internationale Schule Den Haag: Deutsche Internationale Schule یک مدرسه خصوصی در لاهه است که بر اساس سیستم آموزشی آلمان پیش می رود. از آنجایی که مدرسه کوچک است، هر دانش آموز امکانات شخصی کافی را دریافت می کند.
 5. دپارتمان بین المللی Haagsche Schoolvereeniging : این یک مدرسه بین المللی با یک بخش هلندی و یک بخش بین المللی است. هدف نهایی مدرسه ارائه 50 درصد دروس به زبان هلندی و 50 درصد دروس به زبان انگلیسی به کودکان گروه 8 است.
 6. آموزش ویژه لایت هاوس : لایت هاوس برای کودکان 3 تا 13 ساله که قادر به شرکت در آموزش های بین المللی عادی نیستند، آموزش های فردی ارائه می دهد. دو کلاس با حداکثر 8 دانش آموز وجود دارد که بر اساس رده سنی طبقه بندی می شوند: یکی برای کودکان 5 تا 8 سال و یکی برای کودکان 8 تا 13 سال.

آیندهوون

مدرسه بین المللی آیندهوون : مدرسه بین المللی آیندهوون برای کودکان 3 تا 18 ساله آموزش ارائه می دهد. این مدرسه دارای دپارتمان انگلیسی زبان و دپارتمان هلندی زبان نیز می باشد.

Enschede

مدرسه بین المللی Twente: مدرسه بین المللی Twente آموزش بین المللی را به زبان انگلیسی به دانش آموزان 4 تا 18 ساله ارائه می دهد. این مدرسه دارای یک پردیس ابتدایی و یک پردیس متوسطه است.

گرونینگن

 1. دپارتمان بین‌المللی آموزش دانشگاه گرونینگس : انجمن بین‌المللی مدرسه گرونینگن دارای یک بخش بین‌المللی است. کودکان 4 تا 11 سال می توانند شرکت کنند. کلاس ها به زبان انگلیسی با دو درس هلندی در هفته تدریس می شود.
 2. مدرسه بین المللی گرونینگن : مدرسه بین المللی گرونینگن در هارن، در چند کیلومتری مرکز گرونینگن واقع شده است. دانش آموزان 11 تا 16 سال ابتدا “برنامه سال میانی” را دنبال می کنند و سپس به “برنامه دیپلم IB” می روند. آخرین برنامه به دانش آموزان 16 تا 19 ساله داده می شود.

هیلورسوم

 1. مدرسه بین المللی هیلورسوم : مدرسه بین المللی هیلورسوم مدرسه ای برای کودکان 4 تا 19 سال است که ماموریت آن یادگیری از طریق تنوع است.
 2. مدرسه ابتدایی بین المللی Violenschool : Violenschool یک مدرسه ابتدایی بین فرهنگی است که در آن آموزش دو زبانه و هلندی زبان ارائه می شود.

ماستریخت

کالج یونایتد ورلد ماستریخت : کالج یونایتد ورلد مدرسه ای است که آموزش ابتدایی و متوسطه را ارائه می دهد. دانش آموزان این مدرسه از بیش از 100 کشور مختلف می آیند. کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شود.

روتردام

 1. مدرسه بین‌المللی Nord Anglia روتردام : NAISR مدرسه‌ای است که دانش‌آموزان را از دوران پیش‌کودک تا کلاس ۱۲ (سنین ۳ تا ۱۸ سال) به چالش می‌کشد و الهام‌بخش می‌کند تا شهروندان اصولی و مدبر جهان باشند.
 • مدرسه ابتدایی بین‌المللی دبلیبرگ : مدرسه ابتدایی برای کودکان 4 تا 12 ساله است. این مدرسه آموزش زبان انگلیسی را به کودکان از سراسر جهان ارائه می دهد.

اوترخت

مدرسه بین المللی اوترخت : این مدرسه به کودکان 4 تا 18 ساله از سراسر جهان آموزش می دهد.

هزینه رفتن به یک مدرسه بین المللی در هلند

هزینه های مدارس بین المللی در هلند چقدر است؟ این سوال ترسناک بزرگی است که بسیاری از مردم ترجیح می دهند از آن اجتناب کنند.

خب، مدارس بین المللی در هلند مطمئناً ارزان نیستند. شما می توانید مدارس بین المللی دولتی و مدارس بین المللی خصوصی را انتخاب کنید. هزینه مدرسه ابتدایی دولتی بین  3600 تا 6600 یورو در سال و مدرسه متوسطه بین 5500 تا 8500 یورو در سال برای شما هزینه دارد.

مدارس بین المللی خصوصی بسیار بسیار گران تر هستند. ممکن است به دنبال پرداخت بین 17000 تا 23000 یورو در سال باشید! اینها همه هزینه های اجباری هستند و شامل فعالیت های فوق برنامه و سایر سفرهای مدرسه نمی شوند.

چالش ها و چیزهایی که باید مراقب آنها بود

در حالی که مدارس بین المللی در هلند مزایای بی شماری را ارائه می دهند، آگاهی از چالش های بالقوه و زمینه های هوشیاری ضروری است. انجام این کار تضمین می‌کند که سفر خانواده شما نه تنها غنی‌کننده است، بلکه هموار و به خوبی آماده شده است.

حتی در مدارس بین‌المللی انگلیسی‌زبان، ممکن است لحظاتی پیش بیاید که فرزند شما با تفاوت‌های زبانی روبرو شود، با توجه به ساختار چندفرهنگی چنین مؤسساتی. درگیر شدن در پشتیبانی زبان یا آموزش های اضافی می تواند یک بافر مفید در مرحله اولیه باشد.

دوره تنظیم ماه های ابتدایی ممکن است با طوفانی از احساسات مشخص شود، زیرا کودک شما با برنامه درسی جدید، همسالان و روش های آموزشی سازگار می شود. حفظ ارتباطات باز و حصول اطمینان از داشتن فضای حمایتی برای بیان احساسات و نگرانی های خود بسیار مهم است.

ممکن است برخی از مدارس بین المللی مورد تقاضا لیست انتظار قابل توجهی داشته باشند. عاقلانه است که فرآیند پذیرش را از قبل شروع کنید و مهلت درخواست و مدارک لازم را در نظر داشته باشید.

تفاوت های فرهنگی. بافت متنوع مدارس بین المللی گنجینه ای از یادگیری است. با این حال، این به معنای پیمایش آداب و حساسیت های فرهنگی متنوع نیز می باشد. تشویق فرزندتان به شرکت در فعالیت ها یا کارگاه های بین فرهنگی می تواند درک و احترام را تقویت کند.

، ممکن است هزینه های اضافی مانند هزینه فعالیت، سفرهای میدانی یا برنامه های ویژه وجود داشته باشد. داشتن یک نقشه راه مالی روشن، با در نظر گرفتن تمام مخارج بالقوه ضروری است.

اگر احتمال جابجایی دیگر یا آرزوی تحصیل عالی خاص وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که برنامه درسی انتخابی با آن الزامات آینده هماهنگ است و انتقال روان‌تر تحصیلی را تسهیل می‌کند.

در حالی که مدارس بین المللی یک محیط پرورشی را فراهم می کنند، مشارکت والدین بسیار ارزشمند است. تعامل با جامعه مدرسه، شرکت در جلسات و شرکت در رویدادهای مدرسه نه تنها از کودک شما حمایت می کند، بلکه باعث ایجاد حس تعلق می شود.

سوالات متداول

آیا باید فرزند خود را به یک مدرسه بین المللی بفرستید؟

تصمیم گیری در مورد فرستادن فرزند خود به یک مدرسه خصوصی یک تصمیم بزرگ است. مدارس بین المللی عالی هستند زیرا برنامه دانش آموزان متنوع است و همه چیز از برنامه درسی گرفته تا معلمان، نشان دهنده این درک است که دانش آموزان خارجی هستند. برخی از والدین آن را بسیار آرامش بخش می دانند. با این حال، والدین دیگر ممکن است فرصت‌های ادغام و هزینه‌های کمتر مدارس دولتی عادی را ترجیح دهند.

نحوه انتخاب یک مدرسه بین المللی در هلند چگونه است؟

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که در چه شهری زندگی می کنید و نزدیکترین مدرسه بین المللی چقدر فاصله دارد. برخی از شهرها چندین گزینه دارند، در حالی که برخی دیگر یک یا دو گزینه دارند. به خاطر داشته باشید که همه مدارس حمل و نقل ارائه نمی دهند، بنابراین از خود بپرسید که چقدر مایلید که هر روز دو بار در روز رانندگی کنید یا با دوچرخه یا اتوبوس بروید.