هلند یک مقصد محبوب برای مهاجران است و اکثر افرادی که به آنجا مهاجرت می کنند، می توانند به راحتی با سبک زندگی هلندی سازگار شوند. هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت به کشور هلند همه آنچه را که باید بدانید را بخوانید. هلی ویزا هر آنچه که نیاز شماست در این وبلاگ برایتان آورده است.

زندگی در هلند به لطف شبکه رودخانه هایی که این کشور را به بلژیک، فرانسه و آلمان متصل می کند، به معنای زندگی در دروازه اروپا است،. این کشور با جمعیتی حدود 16.6 میلیون نفر، کشوری پرجمعیت و یکی از بهترین مکان‌های اروپا برای زندگی است.

در مورد هلند

هلند بسیار وسیع و سرسبز است. طبیعت چشم نواز و منطقه های آبی پرآرامش آن افراد را جذب خود می کند. این کشور دارای میراث فرهنگی غنی است و خانه برخی از مشهورترین هنرمندان جهان مانند رامبراند، ورمیر، ون گوگ و موندریان بوده است.

مهاجرت به کشور هلند

هلند یک مقصد محبوب برای مهاجران است و اکثر افرادی که به آنجا مهاجرت می کنند می توانند به راحتی با سبک زندگی هلندی سازگار شوند. در اینجا از مهاجران آنقدر استقبال می شود که اگر مجوز اقامت برای زندگی در هلند داشته باشند، می توانند در انتخابات محلی رای دهند. همانطور که می توان انتظار داشت، پایتخت آمستردام محبوب ترین و دارای بالاترین رتبه برای زندگی در بین مهاجران است، اوترخت در رتبه دوم و آمستلوین در رتبه سوم قرار دارند.

بزرگترین چالشی که مهاجران در هنگام زندگی در هلند با آن مواجه هستند، بوروکراسی است. تقریباً برای همه چیز، دستورالعمل ها و قوانین و مهاجران اغلب تحمل این دردسرهای اداری و زمان انتظار طولانی برای آنچه به نظر می رسد وظایف اساسی هستند دشوار است.

هزینه زندگی در هلند

هزینه زندگی در مهاجرت به کشور هلند در سال‌های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است، اما هنوز هم کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است. در نظرسنجی Mercer’s Cost of Living در سال 2012، آمستردام در لیست گران ترین شهرهای جهان برای زندگی در رتبه 57 قرار گرفت.

تراکم بالای جمعیت در هلند بر قیمت املاک و مستغلات در این کشور تأثیر می گذارد. نرخ مالیات در کشور نیز بالاست با این حال، سختی برای مردم این کشور دیده نمی شود. مواد غذایی به دلیل افزایش سوپرمارکت های ارزان قیمت نسبتاً ارزان است. خدمات پزشکی نیز با قیمت مناسب قابل دسترسی است.

اجاره یا خرید ملک در مهاجرت به کشور هلند

خرید ملک به عنوان یک خارجی می تواند چندین ماه طول بکشد، به همین دلیل است که اگر به تازگی به هلند نقل مکان کرده اید یا قصد ندارید بیش از سه سال در این کشور بمانید، اجاره ملک توصیه می شود. تقریباً 40 درصد هلندی ها در یک ملک اجاره ای زندگی می کنند، اما بیشتر این املاک مسکن اجتماعی هستند. اجاره خصوصی ممکن است گران باشد و روند درخواست آن آسان و ساده نیست. برای جلوگیری از مشکلات، توصیه می شود از یک واسطه با تجربه استفاده کنید. اگر به دنبال اقامت کوتاه مدت (بیش از یک هفته) هستید، می توانید یک آپارتمان خدماتی را انتخاب کنید.

هیچ محدودیتی برای خارجی هایی که به دنبال خرید املاک و مستغلات هستند، وجود ندارد، چه در این کشور زندگی کنید یا نه. مزایای مالیاتی برای صاحبان خانه وجود دارد و پرداخت‌های وام مسکن عموماً کمتر از قیمت اجاره است، اما هزینه‌های معامله 6 درصد قیمت خرید است و این تقریباً بالاست.

سعی کنید اقامتگاهی با قیمت 500 یورو یا کمتر پیدا کنید. این احتمالاً ارزان ترین چیزی است که می توانید پیدا کنید.

وب سایت های اجاره مسکن برای مهاجرت به کشور هلند

 • https://www.onlyexpats.nl/
 • https://www.expatrentals.eu/
 • https://www.expatrentalsholland.com/

پیدا کردن ملک در مهاجرت به کشور هلند

هنگام نقل مکان به هلند مهم است که در اسرع وقت خود را در تالار شهر در شهرداری محل زندگی خود ثبت نام کنید. برای این کار به یک آدرس ثابت نیاز دارید. اگر هنگام ورود ندارید، باید به محض اینکه یکی را در اینن کشور دارید ثبت نام کنید. تقریباً غیرممکن است که بدون صحبت کردن به زبان هلندی یا بدون داشتن شغل، مسکن پیدا کنید.

فرصت های شغلی در مهاجرت به کشور هلند

به عنوان یک خارجی، یافتن شغل در هلند می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اکثر مشاغل به مهارت های خوب زبان هلندی نیاز دارند و محدودیت هایی برای استخدام شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA وجود دارد. یافتن شغل برای کسانی که در هلند زندگی می کنند و به دنبال کار در خرده فروشی، پذیرایی یا آموزش زبان هستند، آسان تر است.

بخش خدمات یکی از منابع مهم اشتغال در هلند است و اکثر مشاغل در زمینه هایی مانند خدمات تجاری، بهداشت و رفاه، حمل و نقل و ارتباطات است.

چگونه در هلند کار پیدا کنیم؟

در مهاجرت به کشور هلنداین را بدانید که فرصت های زیادی شغلی برای مهاجران وجود دارد. تقاضا در زمینه های مالی، فناوری اطلاعات یا مهندسی بالا است، به ویژه برای کارکنان ماهر. چندین شرکت بین المللی و چند ملیتی در هلند مستقر هستند و آژانس های استخدامی وجود دارند که بر روی مهاجران تمرکز می کنند.

کارمندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا می توانند بدون ویزا در هلند کار کنند، اما افراد خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیاز به اجازه اقامت دارند و کارفرما باید برای مجوز کار درخواست دهد. کسانی که به این مجوزها نیاز دارند در صورت تغییر شغل باید به خدمات مهاجرت هلند (IND) اطلاع دهند.

هیئت های کاریابی و آژانس های کاریابی بی شماری برای یافتن شغل در هلند وجود دارد و می توانید آگهی های شغلی را در روزنامه های هلندی پیدا کنید یا در نمایشگاه های کار شرکت کنید.

قوانین کار در هلند

میانگین هفته کاری هلندی 36-40 ساعت است. حداقل دستمزد سالانه تا سن 23 سالگی افزایش می یابد. همچنین تعدادی از قوانین کار برای حمایت از کارمندان هلندی وجود دارد. خوداشتغالی یا راه اندازی کسب و کار در هلند نیز گزینه های محبوبی در میان مهاجران است.

آب و برق در هلند

اگر ملکی را در مهاجرت به کشور هلند اجاره می‌کنید، احتمالاً هزینه‌های آب و برق (آب، برق و گاز) و احتمالاً هزینه‌های ارتباطی (تلفن ثابت و اینترنت) در اجاره ماهانه شما لحاظ شده است. اگر شامل نمی شود یا اگر ملکی خریداری کرده اید، باید خودتان قرارداد جدیدی را شروع کنید.

تامین کننده آب به محل زندگی شما بستگی دارد. تامین کنندگان برق و گاز هر دو خصوصی هستند و شما می توانید از بین طیف وسیعی از شرکت های مختلف یکی را انتخاب کنید.

سرعت اینترنت در هلند یکی از سریع‌ترین سرعت‌ها در اروپا است. شما به راحتی می توانید قیمت ها و بسته های مختلف را در gaslicht.com مقایسه کنید.

ارائه دهندگان تلفن همراه

– www.kpn.com

– www.vodafone.nl

– www.telfort.nl

– www.t-mobile.nl

– www.tele2.nl

  -https://expatmobile.nl

– www.simyo.nl (سیم کارت اعتباری)

– https://mobile.lebara.com/nl/en/

– http://www.lycamobile.nl/nl/

– http://www.ah.nl/mobiel (فقط در صورت تمایل پرداخت کنید)

افتتاح حساب بانکی در هلند

پرداخت اجاره یا پرداخت ویزای خودمی تواند با افتتاح حساب بانکی هلند و انتقال پول به آن انجام شود. افتتاح حساب بانکی هلندی می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد و متأسفانه بانک هایی با بهترین سیاست های اجتماعی و اخلاقی بدترین خدمات را به زبان انگلیسی دارند.

انتقال پول به حساب بانکی جدید شما بسیار ساده تر است. برای انتقال پول از ارز خارجی خود به یورو می توانید از وب سایت انتقال پول بین المللی استفاده کنید. آنها یک صفحه اختصاص داده شده به بهترین روش برای انتقال پول به هلند دارند.

راه دیگر انتقال پول از طریق TransferWise است. آنها هزینه های پایین را با یک وب سایت آسان برای انتقال پول به خانواده و دوستان در خارج از کشور ترکیب می کنند. نرخ ارز آنها از بهترین قیمت های آنلاین موجود است، اما خدمات آنها برای همه مناسب نیست. TransferWise فقط پرداخت های آنلاین به حساب های بانکی در 60 کشور را پردازش می کند. از وب‌سایت آن‌ها دیدن کنید و اگر برای کشور شما در دسترس است از خدمات آن‌ها استفاده کنید. مهاجرت به کشور هلند را بسیار ساده تر (و ارزان تر) می کند.

اکثر بانک ها کارمندانی دارند که انگلیسی صحبت می کنند و همچنین ارائه دهندگان خدمات مالی با خدمات خاصی برای مشتریان خارجی وجود دارد. برای افتتاح حساب بانکی هلندی به یک مدرک شناسایی معتبر (و اجازه اقامت، در صورت وجود) و مدرک اقامتی نیاز دارید. آنها همچنین می توانند برای مثال از طریق فیش حقوقی، مدرکی دال بر درآمد خود را درخواست کنند.

اکثر بانک های هلندی بانکداری آنلاین ارائه می دهند. کارت های اعتباری و نقل و انتقالات بین المللی نیز در دسترس هستند، اما می توانند بسیار گران باشند.

مهاجرت به کشور هلند برای افراد مختلف دنیا

ساکنان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا (و اعضای نزدیک خانواده آنها) می توانند با ویزا وارد هلند شوند و آنها می توانند بدون ویزا در این کشور بمانند. به استثنای کسانی که از کرواسی می آیند، زیرا برخی محدودیت ها برای زندگی و کار در هلند اعمال می شود.

کسانی که از خارج از اتحادیه اروپا / EEA به هلند مهاجرت می کنند، باید برای ویزای بلند مدت (MVV) برای ورود به این کشور درخواست دهند و باید برای اقامت بیش از سه ماه در این کشور درخواست دهند. برای ورود به هلند به یک MVV نیاز دارید و می توانید ظرف دو هفته پس از ورود خود برای اجازه اقامت در خدمات محلی مهاجرت (IND) درخواست دهید.

بسته به شرایط خود، به احتمال زیاد برای ثبت نام در شهرداری محل خود به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • گذرنامه
 • اصل شناسنامه شما که در کشور مبدا شما قانونی شده است.
 • بسته به اینکه کدام ویزای خود را دارید و در چه مرحله‌ای هستید، کپی‌هایی از ویزای خود را تهیه کنید.
 • کپی یک بلیط رفت و برگشت به کشور مبدا، یا یک صورت حساب بانکی برای اثبات اینکه سرمایه کافی برای تامین زندگی خود دارید، معمولاً حدود 2000 تا 3000 یورو.
 • کپی از قرارداد اجاره که توسط شما و مستاجر اصلی امضا شده است. یا در صورت حضور مستاجر اصلی فقط پاسپورت یا شناسنامه ایشان.

هنگامی که شهرداری شما را ثبت کرد، سندی با آدرس ثبت نامی خود و BSN که در مورد آن بسیار صحبت شده است دریافت خواهید کرد. در هلند، BSN  برای داشتن یک زندگی عادی مورد نیاز است. برای اینکه بتوانید کار کنید، حساب بانکی باز کنید و هر کاری که شهروندان هلندی می توانند انجام دهند، به BSN نیاز دارید.

هزینه های مهاجرت به کشور هلند

هزینه های مهاجرت به کشور هلند بستگی به نحوه جابجایی وسایل دارد. می توانید آنها را از طریق هوا یا دریا جابه جا کنید. اگر از اروپا حرکت می کنید، می توانید آنها را با جاده یا قطار جابه جا کنید.

حیوانات خانگی را می توان به هلند آورد، اما قوانین سختگیرانه ای در مورد بهداشت و حمل و نقل وجود دارد.

در اینجا یک مرور کلی از آنچه باید هنگام واردات خودرو به هلند بدانید، آورده شده است.

بیمه درمانی و مزایای اجتماعی در مهاجرت به کشور هلند

هر دو بیمه درمانی و بیمه عمومی از مزایای اجتماعی است که برای شهروندان هلندی اجباری هستند. اکثر  مهاجران با اقامت دائم هلند واجد شرایط بیمه سلامت عمومی هستند. بیمه درمانی خصوصی برای کسانی که به بیمه سلامت عمومی دسترسی ندارند یا برای کسانی که نیاز به پوشش اضافی دارند در دسترس است. اکثر خارجی ها باید ظرف چهار ماه پس از دریافت مجوز اقامت خود از بیمه سلامت عمومی استفاده کنند. افرادی از کشورهای اتحادیه اروپا/EEA که برای مدت کوتاهی در هلند هستند می توانند از کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) خود استفاده کنند، اما اگر بیش از یک سال اقامت داشته باشند، باید EHIC خود را به بیمه درمانی هلندی تبدیل کنند.

هزینه های بیمه درمانی هلند در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالا است، به طوری که 6.75 درصد از حقوق آنها مراقبت های اولیه پزشکی و 9.65 درصد مراقبت های پزشکی و پرستاری طولانی مدت را پوشش می دهد. گفتنی است که سیستم مراقبت های بهداشتی هلند از کیفیت بالایی برخوردار است و بهترین رتبه را در اروپا دارد.

کمک به تامین اجتماعی برای همه اجباری است، صرف نظر از وضعیت کارمند – اگرچه استثناهایی وجود دارد. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این استثناها را در وب سایت بانک تامین اجتماعی هلند (SVB) بیابید. سیستم تامین اجتماعی هلند یکی از گسترده‌ترین سیستم‌ها در اروپا است و کمک هزینه فرزند، مرخصی زایمان و پدری، مزایای بیکاری، مراقبت طولانی‌مدت، مرخصی استعلاجی و مزایای از کارافتادگی را پوشش می‌دهد.

پرداخت مالیات در هلند

برای خارجی ها و افراد محلی به طور یکسان، سیستم مالیاتی هلند پیچیده است و نرخ های مالیات، بسته به شرایط شخصی شما می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. هرکسی که در هلند زندگی یا کار می کند به عنوان “مالیات دهندگان مقیم” در نظر گرفته می شود و باید بر دارایی های خود در سراسر جهان مالیات بپردازد.

تحصیل در هلند

در هلند، تحصیل تمام وقت برای کودکان از سن پنج سالگی به مدت دوازده سال اجباری است. تحصیل پاره وقت از سن شانزده سالگی تا هجده سالگی الزامی است. اگرچه آموزش ابتدایی فقط از سن پنج سالگی اجباری است. اکثر کودکان هلندی تحصیلات ابتدایی خود را از روز بعد از تولد چهارم شروع می کنند. آموزش ابتدایی و متوسطه رایگان برای همه در دسترس است و مدارس خصوصی وجود دارد که دو سوم کل کودکان در آن شرکت می کنند. این مدارس نیز رایگان هستند اما ممکن است از والدین کمک بخواهند.

هر شهر یا شهرداری در هلند روش ثبت نام خود را دارد. اگر با خانواده قصد مهاجرت به کشور هلند  را دارید، توصیه می شود با این روش ها آشنا شوید. می توانید اطلاعات مربوط به مدارس، از جمله جداول عملکرد، را به صورت آنلاین در www.scholenopdekaart.nl پیدا کنید.

آموزش در هلند به طور کلی از کیفیت بالایی برخوردار است، اگرچه کیفیت بین مدارس می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. همه دانش آموزان در هلند از سن ده سالگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنند، اما برخی از مدارس شروع به آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان در سنین پایین تر می کنند.

مدارس با نیازهای ویژه در هلند

مدارس ویژه ای برای دانش آموزان با مشکلات یادگیری وجود دارد. اگر فرزند شما کم توانی در یادگیری دارد، می توانید انتخاب کنید که او را در یک مدرسه خاص یا در یک مدرسه عادی ثبت نام کنید. هر مدرسه ای طبق قانون موظف است نیازهای همه دانش آموزان را برآورده کند.

دانشگاه های هلند

در مهاجرت به کشور هلند خواهید دید که دانشگاه های هلند طیف وسیعی از مدارک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهند. دانشجویان بین المللی باید مدارک خارجی خود را توسط مقامات هلندی تایید کرده باشند. هزینه های دانشگاه به سن، ملیت و موضوع شما بستگی دارد.

آموزشگاه های زبان هلند

اگرچه اکثر هلندی ‌ها انگلیسی صحبت می ‌کنند، اگر هلندی صحبت کنید بهتر اموراتتان خواهد گذشت. اگر می خواهید هلندی یاد بگیرید، آموزشگاه ها و دوره های زبان متعددی وجود دارد. دوره ها برای همه در دسترس هستند، از مبتدی تا پیشرفته و دوره هایی به صورت آنلاین و از طریق اسکایپ وجود دارند.

پیدا کردن مهد کودک در هلند

اگر با کودکان خردسال به هلند نقل مکان کرده اید، چندین گزینه برای مراقبت از کودکان در دسترس خواهید داشت:

مهد کودک دولتی: مهدکودک دولتی برای کودکان 0-4 ساله (به طور کلی از ساعت 6 صبح تا 8 بعد از ظهر در دسترس است).

مهدکودک خصوصی: این شامل مهدکودک های بین المللی و امکانات پیش دبستانی می شود.

پیش دبستانی: فعالیت ها و بازی ها برای کودکان 2-4 ساله. این بیشتر برای مراقبت از کودکان پاره وقت مناسب است.

والدینی که در هلند زندگی یا کار می کنند، برای کودکان زیر 18 سال از کمک هزینه کودک و برای کودکان زیر 12 سال کمک هزینه مراقبت از کودک برخوردار هستند.

گواهینامه رانندگی در هلند

در مهاجرت به کشور هلندباید بدانید که قوانین مربوط به رانندگی در هلند کاملاً سختگیرانه است. شما نمی توانید با خودروی ثبت شده در خارج از کشور رانندگی کنید و باید گواهینامه رانندگی خارجی خود را با گواهینامه رانندگی هلندی ظرف 185 روز پس از ورود به کشور تعویض کنید. اگر نمی توانید گواهینامه رانندگی خود را تعویض کنید، باید در آزمون تئوری و رانندگی هلندی شرکت کنید.

تمامی خودروهای خارجی باید در RDW (Rijksdienst voor het Wegverkeer) ثبت نام شده باشند و مدارک ثبت نام باید همیشه در خودرو نگهداری شوند.

خرید خودرو در هلند

خرید خودرو در مهاجرت به کشور هلند ممکن است برای خارجی ها کمی چالش برانگیز باشد. در زیر به برخی از مواردی که باید در نظر داشته باشید اشاره می کنیم:

1. مدارک لازم: برای خرید خودرو در هلند باید داشتن حداقل یکی از مدارک شناسایی زیر الزامی است:

 • کارت ملی هلندی (Dutch ID card)
 • پاسپورت (Passport)
 • گواهی اقامت دائم (Residence permit)

همچنین باید داشتن یک شماره تأییدیه مالی (BSN) نیز الزامی است.

2. مالیات: در هلند، برای خرید و استفاده از خودروها، باید مالیات بر ارزش افزوده (BTW) پرداخت شود. هزینه این مالیات حدود 21٪ از قیمت خودرو است.

3. بیمه خودرو: باید یک بیمه خودرو مناسب را در هلند تهیه کنید. بیمه های خودرو در هلند بسیار گسترده هستند و شامل بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه کامل و بیمه مسافرت خودرو می شوند.

4. معاینه فنی: پس از خرید خودرو، باید آن را به معاینه فنی ببرید تا از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. این معاینه فنی برای خودروهای جدید ۳ ساله و بیشتر و برای خودروهای دست دوم، هر سال برگزار می شود.

5. پارکینگ: در هلند، پارکینگ خودرو در بسیاری از شهرها و مناطق محدود شده است و باید برای پارک کردن خودرو، از پارکینگ های عمومی و پارکینگ های شخصی استفاده کنید. هزینه های پارکینگ در هلند به طور کلی بسیار بالا است.

حمل و نقل عمومی در هلند

در هلند، حمل و نقل عمومی بسیار عالی است و برای بسیاری از مردم، استفاده از خودرو الزامی نیست. قبل از خرید خودرو، باید به دقت بررسی کنید که آیا واقعاً نیاز به خودرو دارید یا نه.

در کل، خرید خودرو در هلند ممکن است الزامات و هزینه هایی را برای شما به همراه داشته باشد. بهتر است قبل از خرید، با دقت همه جوانب را بررسی کنید و از مشاوره یک کارشناس خودرو استفاده کنید.

بیمه مورد نیاز در هلند

به غیر از بیمه درمانی اجباری، کسانی که کسب و کار خود را دارند یا کار خود را راه اندازی می کنند، باید بیمه نامه های خاصی را تهیه کنند. بیمه خانه اغلب نیز مانند بیمه نامه عمر و بیمه مسئولیت (که توسط 95 درصد جمعیت هلند گرفته می شود) انجام می شود. اگر خودرو دارید بیمه مسئولیت اجباری است.

بازنشستگی و حقوق بازنشستگی هلند

بر اساس شاخص جهانی بازنشستگی Nataxis، هلند رتبه نهم را به عنوان بهترین مکان برای بازنشستگی دارد و سیستم بازنشستگی هلند بر اساس شاخص جهانی بازنشستگی رتبه دوم را در جهان دارد. این امر هلند را به مقصدی جالب برای مهاجرانی که نزدیک به بازنشستگی هستند تبدیل می کند.

سن بازنشستگی در هلند 65 سال است، اما به تدریج در سال 2022 به 67 سال افزایش خواهد یافت. کسانی که در هلند زندگی و کار می کنند واجد شرایط دریافت مستمری دولتی هلند هستند. اگر از یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا نقل مکان می کنید، فراموش نکنید که شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیز مستحق دریافت حقوق بازنشستگی دولتی در سایر کشورهای عضو هستند. مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هلند یک سیستم بازنشستگی مبتنی بر سه رکن دارد: بازنشستگی اجباری دولتی، بازنشستگی محل کار و بازنشستگی خصوصی.

فرهنگ هلندی و زندگی اجتماعی برای مهاجرت به کشور هلند

با وجود کیفیت زندگی خوب، هزینه زندگی در هلند نسبت به بسیاری از کشورهای اروپای غربی کمتر است. اما آمستردام نسبت به جاهای دیگر گران تر است. با این حال، از میان بسیاری از فعالیت‌هایی که پایتخت ارائه می ‌کند، کارهای زیادی وجود دارد که می‌ توانید به صورت رایگان انجام دهید. فرهنگ هلندی به خاطر آرامش، لیبرال و چندفرهنگی بودن شهرت دارد. زندگی شبانه آمستردام یکی از چیزهایی است که این کشور به آن مشهور است، اما بسیاری از کارهای دیگر برای انجام و مکان هایی وجود دارد که می توانید در هلند از آنها دیدن کنید، به عنوان مثال مجموعه ای زیبا از موزه های هلند.

هلند یک کشور عمدتاً مسیحی است و مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، کریسمس حول محور خانواده، غذا و برخی سنت ‌های منحصر به فرد محلی می ‌چرخد. بازارهای کریسمس هلند یک جشن سالانه تکرار شونده است. روز کریسمس، روز باکسینگ و روز سال نو تعطیلات ملی هستند.

امیدواریم از اقامت خود در هلند لذت ببرید!

سوالات متداول

آیا هزینه زندگی در هلند برای دانشجویان بیشتر است؟

بله ، هزینه زندگی برای دانشجویان خارجی در هلند معمولا زیاد است. در مجموع برای زندگی راحت در هلند به عنوان یک دانشجو باید حداقل 1000 یورو در ماه درآمد داشته باشید. این رقم برای زندگی اقتصادی بیشتر است.

آیا هلند کشور خوبی برای مهاجران است؟

هلند کیفیت زندگی بالایی را به مهاجران ارائه می دهد، نرخ جرم و جنایت پایین و مردم خوش اخلاق .