در مدیریت منابع انسانی بین‌المللی (IHRM) نه تنها یاد می‌گیرید که چگونه این کلید را تغییر دهید، بلکه مهارت‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک حرفه‌ای HRM با رهنمود تجاری و بین‌المللی را نیز توسعه می‌دهید. راه حل های نوآورانه برای غلبه بر چالش های مربوط به افراد و کار طراحی کنید. کلید موفقیت در هر سازمانی در دست افراد آن است. خب حال برای یک مدیر منابع انسانی در سطح جهانی شدن نیاز اول شما تحصیل آکادمیک در یک دانشگاه برتر است. از این رو هلی ویزا در این وبلاگ برای شما به بررسی تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی بین المللی در کشور هلند پرداخته تا با اطلاعات کافی اقدام به ثبت نام کنید.

منابع انسانی حوزه ای پویا و به سرعت در حال تغییر است. متخصصان مدیریت منابع انسانی بین المللی امروزی باید دانش و درک کاملی از مفاهیم تجاری و رفتار انسانی داشته باشند. برنامه لیسانس مدیریت منابع انسانی بین المللی به رشد متخصصانی کمک می کند که روانشناسی را درک کنند و بتوانند علایق انسانی را با منافع اقتصادی و اخلاقی سازمان ترکیب کنند.

در طول برنامه تحصیلی شما چه کارهایی انجام می شود؟

شما دانش عمیقی از رابطه بین رفتار انسانی، کار و سازمان به دست خواهید آورد. شما همچنین مهارت های عملی را یاد خواهید گرفت که به شما امکان می دهد افراد یک سازمان را درک کرده و بر آنها تأثیر بگذارید. این برنامه آموزش های عملی ارزشمندی را در قالب پروژه ارائه می دهد. در گروه های پروژه، به اصطلاح آزمایشگاهی، بر روی تکالیف چالش برانگیز برای شرکت ها کار خواهید کرد.

محتوای دوره

در طول برنامه IHRM شما به تدریج دانش و مهارت هایی را به دست خواهید آورد که شما را قادر می سازد راه حل های نوآورانه ای برای چالش های مرتبط با افراد در سازمان ها طراحی کنید.

سال اول دانش عمیق

در طول سال اول مدیریت بین‌المللی منابع انسانی، دانش عمیقی از رابطه بین رفتار انسانی، کار و سازمان‌ها کسب خواهید کرد. شما اقتصاد کسب و کار، سازمان ها و طراحی کار و توسعه استعدادهای انسانی را مطالعه خواهید کرد.

سال دوم تمرکز بین المللی

برنامه بین المللی HRM در یک کلاس بین فرهنگی با دانش آموزانی از ملیت های مختلف تدریس می شود. دوره ها و مواد به طور خاص برای این برنامه توسعه یافته و کاملا به زبان انگلیسی است. از ادبیات مشهور بین المللی و همچنین موارد عملی ارائه شده توسط سازمان های بین المللی استفاده می شود.

توسعه افراد

اگر می‌خواهید افراد به پتانسیل کامل خود دست یابند، باید بدانید چه چیزی باعث می‌شود که آن‌ها تیک بزنند. به همین دلیل است که ما در بسیاری از دوره ها بر درک روانشناسی انسان تأکید می کنیم.

توسعه شخصی

برای پیمایش در پیچیدگی های دنیای تجارت به مهارت های عملی نیاز دارید. به همین دلیل، بسیاری از دوره‌ها در مورد این هستند که شما را قادر می‌سازد تا به یک ارتباط‌گر عالی و حرفه‌ای معتبر تبدیل شوید.

منابع انسانی و کسب و کار

در منابع انسانی باید پل ارتباطی بین مردم و کسب و کار باشید. بنابراین ما دوره هایی را در زمینه تجارت بین المللی، رهبری، اقتصاد، استراتژی، طراحی سازمانی و فرهنگ ارائه می دهیم.

منابع انسانی و فناوری

فناوری‌های جدید بر نحوه کار ما تأثیر می‌گذارند. در این برنامه نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی و توسعه ابزارهای جدید و نوآورانه برای ارتباطات بازار کار را به شما نشان خواهیم داد.

مشاوره تحصیلی

مشاور تحصیلی به شما کمک می کند تا راه خود را در کالج بیابید و همچنین به شما کمک می کند تا دوره تحصیلی خود را به موفقیت برسانید.

موضوعات سال 1

 • مقدمه ای بر روانشناسی
 • یادگیری در ساکسیون
 • تجارت بین المللی و اخلاق
 • مهارت های ارتباطی اولیه (1، 2، 3)
 • ارتباطات بین فرهنگی
 • روانشناسی سازمانی
 • آشنایی با مردم و کارگران
 • اقتصاد کسب و کار
 • پویایی گروه
 • مهارت های ارتباطی حرفه ای
 • سازمان ها و طراحی کار
 • مقدمه ای بر مدیریت منابع انسانی بین المللی
 • حقوق بین الملل کار
 • سیستم های ارزیابی شغل و پاداش
 • مقدمه ای بر پرورش استعدادهای انسانی
 • مدیریت پروژه
 • مهارت های تحقیق

سال دوم درک مدیریت منابع انسانی

تاکید در سال دوم IHRM بر درک مدیریت منابع انسانی در رابطه با رشته ها و اصول تجاری است. همچنین مهارت های ارتباطی و تحقیقاتی خود را بیشتر توسعه خواهید داد.

موضوعات سال 2

 • مدیریت استراتژیک و ساختار سازمانی
 • HRM عملیاتی
 • مدیریت مالی
 • مهارت های ارتباطی بین فرهنگی 2
 • ارتباطات و فرهنگ سازمانی
 • سیستم های پاداش بین المللی HRM
 • قانون کار 2
 • پویایی گروه 2
 • فرآیندهای مدیریتی و تصمیم گیری
 • تهیه طرح کسب و کار
 • HRM تاکتیکی
 • مهارت های تحقیق 2

فصل عملی:

 • استخدام
 • بازی تجاری
 • آموزش نوشتن آکادمیک

در سال سوم مهارت های خود را تمرین کنید!

پس از کسب دانش در مورد IHRM در طی دو سال اول، آنچه را که آموخته اید به کار می گیرید و مهارت های خود را در آزمایشگاه ها تمرین می کنید. با سایر دانش‌آموزان، مشکلات واقعی منابع انسانی را که سازمان‌ها با آن مواجه هستند، تجزیه و تحلیل خواهید کرد و راه‌حل‌های خلاقانه و عملی را توسعه می‌دهید. شما همچنین یک دوره جزئی اجباری در زمینه توسعه منابع انسانی انجام خواهید داد.

سال چهارم کارآموزی و پایان نامه

در طول سال چهارم و آخر تحصیل، دوره کارآموزی خود را انجام می دهید و پایان نامه لیسانس خود را در یک سازمان بین المللی می نویسید. اکثر دانشجویان یک سال کامل را در خارج از کشور می گذرانند.

چشم انداز شغلی

شما به دنیای تجارت درک کاملی از منابع انسانی مبتنی بر کسب و کار و تجربه کافی از استراتژی بین المللی (شرکتی) به سیاست های منابع انسانی مرتبط و مدرن ارائه می دهید.

فرصت های شغلی

هنگامی که فارغ التحصیل می شوید، حرفه ای آموزش دیده با دانش عمیق در مورد فرآیندهای تغییر و مجموعه گسترده ای از مهارت های ارتباطی بین فرهنگی که به شما آموخته شد وارد بازار کار می شوید. شما یک رویکرد حرفه ای برای کار با گروه های مختلف مردم در یک محیط بین المللی نشان می دهید.

مشاور مدیریت استراتژیک

شما ایده هایی در مورد استراتژی و خط مشی ارائه می دهید و با تمام مسائل پرسنلی در سازمان سر و کار دارید، برای مثال به عنوان مدیر منابع انسانی. شما رابط بین مدیریت و کارکنان هستید. شما به مدیریت در مورد تغییرات سازمانی و اینکه چگونه کارکنان می توانند از کار خود رضایت داشته باشند و حرفه خود را توسعه دهند، مشاوره می دهید.

مدیر IHRM

به عنوان یک مدیر IHRM شما می دانید که چگونه کارکنان را مدیریت کرده و به آنها انگیزه دهید و چگونه پتانسیل آنها را بیشتر توسعه دهید. شما به سازمان ها، تیم ها و کارکنان فردی در مورد مسائل مربوط به توسعه و تغییر مشاوره می دهید. شما همه چیز را در مورد توسعه تیم، مشاوره شغلی، روانشناسی، استعدادیابی، آموزش و مربیگری می دانید.

استخدام کننده

شما به‌عنوان یک استخدام‌کننده، با استفاده از دانش خود در مورد بازار کار خاص، شبکه و منابع مختلف دیگر مانند لینکدین، کارکنانی را برای پر کردن موقعیت‌های خالی انتخاب و استخدام می‌کنید. وظیفه اصلی شما این است که خواسته های کارفرمای خود را با خواسته های یک کارمند آینده مطابقت دهید.

مدیر توسعه استعدادها

مردم باید برای مدت طولانی تری کار کنند، که باعث می شود سرزندگی، رضایت شغلی و یادگیری مداوم برای کارکنان اهمیت فزاینده ای داشته باشد. به عنوان یک مشاور استعدادیابی، به این می‌پردازید که چگونه می‌توانند در درازمدت به کار گرفته شوند و اشتیاق آنها در کجاست.

شانس شما برای یافتن شغل چقدر است؟

رشته تحصیلی IHRM مورد استقبال کارفرمایان قرار گرفته است، از این رو درصد دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی شغل مناسبی پیدا می کنند، بالاست.

تحصیلات عالی

آیا مایل به ادامه تحصیل هستید؟ این هم ممکن است. شما واجد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی یا توسعه منابع انسانی در دانشگاه های داخل و خارج از اروپا خواهید بود.

شرایط و ضوابط پذیرش

برای پذیرش در کالج های برتر کسب و کار در هلند، باید این معیارهای ساده را رعایت کنید.

دانشجویان برای واجد شرایط بودن در این دوره باید حداقل مدرک لیسانس سه ساله داشته باشند. دانشجویان زیر این مدرک به عنوان کاندیدای شایسته برای برنامه MBA در کالج های هلند در نظر گرفته نمی شوند.

یکی دیگر از شرایط لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند این است که داوطلب باید نمرات خوبی در آزمون های رقابتی GRE یا GMAT داشته باشد. آنها همچنین باید آزمون های استعدادیابی را توسط دانشگاه ها نیز انجام دهند. در مورد سایر آزمون‌ها، آیلتس و تافل به عنوان حداقل شرط لازم است.

دانشجویانی که با تمام معیارهای ذکر شده در بالا مطابقت داشته باشند، کاندیدهای واجد شرایط برای درخواست برنامه MBA برای تحصیل در هلند در نظر گرفته می شوند.

هزینه تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی

هزینه تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در دانشگاه‌های هلند به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

دانشگاه:

دانشگاه‌های دولتی معمولاً شهریه کمتری نسبت به دانشگاه‌های خصوصی دارند.

دانشگاه‌های معتبر و مشهور معمولاً شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه‌های کمتر شناخته شده دارند.

مقطع تحصیلی:

شهریه در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً بیشتر از مقطع کارشناسی است.

نوع برنامه:

شهریه برنامه‌های انگلیسی زبان معمولاً بیشتر از برنامه‌های هلندی زبان است.

شهریه برنامه‌های آنلاین و نیمه حضوری معمولاً کمتر از برنامه‌های حضوری است.

بورسیه تحصیلی:

دریافت بورسیه تحصیلی می‌تواند به طور قابل توجهی هزینه تحصیل را کاهش دهد.

در اینجا چند نمونه از هزینه تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در دانشگاه‌های مختلف هلند آورده شده است:

دانشگاه آمستردام:

کارشناسی: حدود 2,142 یورو در سال

کارشناسی ارشد: حدود 16,060 یورو در سال

دانشگاه دلفت:

کارشناسی: حدود 2,142 یورو در سال

کارشناسی ارشد: حدود 19,600 یورو در سال

دانشگاه اوترخت:

کارشناسی: حدود 2,142 یورو در سال

کارشناسی ارشد: حدود 18,400 یورو در سال

برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد هزینه تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در دانشگاه مورد نظر خود می توانید به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید یا با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید.

علاوه بر شهریه، باید هزینه‌های دیگری مانند کتاب، لوازم التحریر، خوابگاه و غذا را نیز در نظر بگیرید.

در اینجا چند نمونه از هزینه‌های زندگی در هلند آورده شده است:

 • اجاره مسکن: بین 600 تا 1,200 یورو در ماه
 • غذا: بین 200 تا 400 یورو در ماه
 • حمل و نقل: بین 50 تا 100 یورو در ماه

نکاتی که باید در نظر داشته باشید:

 • شهریه دانشگاه‌ها هر ساله تغییر می‌کند.
 • هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف هلند متفاوت است.
 • شما می‌توانید با کار کردن در حین تحصیل تا حدی هزینه‌های خود را جبران کنید.

سوالات متداول

عملکرد مدیریت منابع انسانی بین المللی در چه زمینه ای است؟

مدیریت منابع انسانی بین المللی به تمام عملکردهای مدیریت منابع انسانی، استخدام و انتخاب، آموزش و توسعه، مدیریت عملکرد و ارزیابی و غیره در سطح جهانی توجه دارد.

تفاوت بین منابع انسانی و منابع انسانی بین المللی چیست؟

مدیریت منابع انسانی (HRM) عمل مدیریت افراد در یک سازمان به منظور دستیابی به حداکثر بهره وری و موفقیت است. HRM داخلی به عملکرد مدیریت کارکنان مستقر در یک کشور اشاره دارد، در حالی که مدیریت منابع انسانی بین‌المللی بر مدیریت افراد از کشورها و فرهنگ‌های مختلف تمرکز دارد.

چالش امروز مدیران منابع انسانی چیست؟

مدیران منابع انسانی در محیط پویای کسب و کار امروزی با چندین چالش عمده روبرو هستند. برخی از چالش های کلیدی عبارتند از: یافتن و جذب استعدادهای برتر یک چالش مهم برای مدیران منابع انسانی است.