در 19 سپتامبر 2023، وزارت دارایی هلند بودجه 2024 هلند (بلاستینگ پلان 2024) را به پارلمان ارائه کرد که با تصویب آنها، اصلاحات زیر از 1 ژانویه 2024 اجرا خواهد شد: سال 2024 خوبی در راه است، زیرا مجموعه ای از قوانین و مقررات جدید را به همراه دارد که بر افرادی که در هلند زندگی و کار می کنند تأثیر می گذارد . در اینجا از هلی ویزا مروری بر همه چیزهایی خواهیم داشت که باید در مورد تغییرات قانون هلند در سال 2024 بدانید.

تغییرات موثر بر کارگران

کارگران هلند می توانند انتظار تغییرات زیادی را در سال 2024 داشته باشند که بسیاری از آنها تأثیر بر حقوق ها است.

نرخ های جدید مالیات بر درآمد

خبر خوب این است که آستانه نرخ های بالای مالیات اندکی در حال تغییر است. برای غیر بازنشستگان، نرخ مالیات عمومی «پایین‌تر» 36.97 درصد خواهد بود (کسری نسبت به امسال) و از 75518 یورو، نرخ بالاتر به 49.5 درصد می‌رسد.

خبر بد این است که تغییرات دیگری با هدف گرفتن مالیات بیشتر از افرادی که از شرکت خود درآمد دارند، وجود دارد.

براکت های مربوط به مالیات (درآمد حاصل از حقوق) به شرح زیر به روز می شود:

  • نرخ مالیات 36.97 درصد برای درآمد تا 75.518 یورو اعمال می شود
  • نرخ مالیات 49.5 درصد برای درآمد بیش از 75.518 یورو اعمال می شود

با عدم تعدیل کامل آستانه مالیات بر درآمد با نرخ بالای تورم، دولت افراد پردرآمد بیشتری را به بالای گروه مالیاتی می کشاند و وجوه اضافی را جمع آوری می کند. در سال 2024، آستانه سهم بیمه ملی به 38.098 یورو افزایش می یابد که از 37.149 یورو در سال 2023 افزایش می یابد.

مالیات های کادر 2 که بر درآمد حاصل از بهره در یک شرکت محدود پرداخت می شود، از 26.90 درصد برای تمام درآمدها به سیستم پلکانی نرخ ها تغییر می کند:

  • نرخ مالیات 24.5 درصد بر درآمد تا سقف 67000 یورو
  • نرخ مالیات 33 درصد برای درآمدهای بیش از 67000 یورو
  • نرخ مالیات جعبه 3 از 32 درصد به 36 درصد بر درآمد حاصل از پس انداز و سرمایه گذاری افزایش می یابد.

حکم 30 درصد کاهش یافت

به نظر می رسد دولت هلند تصمیم خود را برای کاهش قابل توجه حکم 30 درصدی ، یک مزیت مالیاتی برای مهاجران بسیار ماهر که برای کار به هلند می آیند، آماده کرده است. همانطور که در حال حاضر وجود دارد، دریافت کنندگان حکم 30 درصدی می توانند 30 درصد از حقوق خود را به مدت 60 ماه از مالیات معاف کنند. طبق برنامه‌های جدید، این مدت به 20 ماه کاهش می‌یابد، اما 20 درصد پس‌انداز مالیاتی برای 20 ماه آینده اعمال می‌شود و پس‌انداز 10 درصدی برای 20 ماه پس از آن اعمال می‌شود.

حکم 30 درصدی که به کارفرمایان اجازه می دهد بخشی از دستمزد پرداختی به کارمندان استخدام شده از خارج از کشور را از مالیات معاف کنند، ممکن است اصلاح شود. علاوه بر محدودیت اعمال شده توسط استاندارد Balkenende ، که در آن حکم 30٪ ممکن است به حداکثر حقوق سالانه مطابق با استاندارد WNT محدود شود، بودجه 2024 پیشنهاد می کند که این حکم از سال 2024 لغو شود. علاوه بر این، توصیه هایی برای کاهش تدریجی ارائه شده است. معافیت طرح های 30 درصدی موجود به شرح زیر:

30 درصد در 20 ماه اول

20 درصد در 20 ماه آینده

10 درصد در 20 ماه پایانی

دولت میزان حداقل دستمزد را دو بار در سال – در اول ژانویه و یکم ژوئیه – تنظیم می کند. از سال 2024، دیگر حداقل دستمزد ماهانه، هفتگی یا روزانه وجود نخواهد داشت. تغییرات پیشنهادی ژانویه 2024 به شرح زیر است:

سنحداقل دستمزد ساعتی
21 سال به بالا13.27 یورو
20 سال10.62 یورو
19 سال7.96 یورو
18 سال6.64 یورو
17 سال5.24 یورو
16 سال4.58 یورو
15 سال3.98 یورو

این اصلاحیه همچنان نیاز به تایید سنا دارد. اگر آنها آن را بپذیرند، به احتمال زیاد از 1 ژانویه 2024 به طور عطف به ماسبق برای برنامه های جدید در این طرح اعمال خواهد شد.

حداقل دستمزد ساعتی اعمال می شود

از سال جدید، تغییرات حداقل دستمزدها در هلند اعمال می شود و حداقل دستمزد ساعتی قانونی را معرفی می کند و حداقل دستمزدهای ماهانه، هفتگی و روزانه را لغو می کند.

این بدان معناست که از اول ژانویه 2024، کارفرمایان موظف خواهند بود حداقل حداقل دستمزد ساعتی قانونی 13.27 یورو در ساعت را به کارمندان بپردازند. برای شخصی که 36 ساعت در هفته کار می کند، این معادل 2700 یورو در ماه است. این تغییر به دلیل تفاوت‌های ناشی از مدل حداقل دستمزد ماهانه بود که بر اساس آن، فردی که 36 ساعت در هفته کار می‌کرد، همان دستمزد (1.995 یورو) را با شخصی که 40 ساعت در هفته کار می‌کرد، دریافت می‌کرد.

سنا ( Eerste Kamer ) به حمایت از قانونی رأی داده است که سیستم فعلی برای تعیین حداقل دستمزد در هلند را اصلاح می کند ، به این معنی که کارگران می توانند از اول ژانویه 2024 به شدت افزایش حقوق خود را ببینند.

کارگران تمام وقت در هلند 11 درصد افزایش حقوق خواهند داشت

امسال برای کسانی که  در هلند شغل دارند، سال بسیار خوبی بوده است . نه تنها حقوق هلندی اخیراً رشد بی سابقه ای داشته است ، بلکه ژانویه  تغییرات مثبتی را برای سیستم مالیاتی هلند  و همچنین افزایش 10.15 درصدی برای حداقل دستمزد ملی به همراه داشت .

اکنون، رای اخیر در سنا به این معنی است که هلند حداقل دستمزد ماهانه ( minimummaandloon ) را با حداقل دستمزد ساعتی ( minimumuurloon ) تعویض خواهد کرد. در حال حاضر، حداقل دستمزد بر اساس حقوق ماهانه محاسبه می شود – صرف نظر از اینکه کارمندان تمام وقت یا پاره وقت کار می کنند ، حداقل دستمزد ماهانه یکسان است.

با حرکت رو به جلو، حقوق بر اساس نرخ ساعتی تعیین می شود، به این معنی که کارگران به ازای ساعات کارشان دستمزد می گیرند. این نرخ هنوز تایید نشده است، اما برای همه کارمندان یکسان خواهد بود و از آنجایی که سیستم جدید مبتنی بر قرارداد 36 ساعته است، کارکنان با قرارداد 38 ساعته باید شاهد افزایش 5.5 درصدی درآمد خود باشند. کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری هلند (FNV) گزارش می‌دهد افرادی که 40 ساعت کار می‌کنند، 11 درصد حقوق بیشتری دریافت خواهند کرد.

افزایش حقوق ها در هلند در سال 2024 به دلیل تغییرات مالیاتی

بر اساس تحقیقات جدید شرکت حقوق و دستمزد ADP،  کارگران هلندی قرار است از سال آینده پول بیشتری در جیب خود داشته باشند، به لطف تغییراتی که در مالیات هلند و سایر حق بیمه ها ایجاد شده است.

افزایش حقوق ها در هلند در سال آینده

طبق گزارش ADP، حقوق و دستمزدهای خانگی در هلند در سال 2024 افزایش می یابد که عمدتاً به دلیل اعتبارات مالیاتی بالاتر است. به گفته NOS ، شخصی که حقوق ناخالص ماهانه 3.400 یورو دارد ، پس از اعمال کاهش مالیات بر درآمد بالاتر در سال جدید،  حدود 80 یورو اضافی در ماه در حساب بانکی خود خواهد داشت.

بیشترین افزایش را کسانی که حداقل دستمزد دریافت می کنند و ساعت های تمام وقت کار می کنند احساس می شود – این کارگران تا 267 یورو اضافی در ماه به خانه خواهند برد. این عمدتاً به دلیل تغییر ساختار حداقل دستمزد در هلند است که از سال آینده اجرایی می شود و مردم را به جای دستمزد ماهانه، فقط حداقل دستمزد ساعتی می گیرند.

دستمزد بالاتر به منزل نمی تواند افزایش قیمت ها را جبران کند

با این حال، ADP خاطرنشان کرد که درآمد بالاتر قطعاً به قدرت خرید بهتر برای کارمندان تبدیل نمی‌شود، زیرا تورم هنوز بالاست و هزینه غذا ، انرژی و بیمه سلامت را بالا می‌برد . شرکت حقوق و دستمزد گفت که پرداخت بیشتر به منزل لزوماً این هزینه های بالاتر را جبران نمی کند.

محاسبات ADP شامل حق بیمه بازنشستگی  یا بیمه نامه های بیمه درمانی  نمی شود  .

کمک هزینه سفر افزایش می یابد

حداکثر کمک هزینه سفر معاف از مالیات نیز از 1 ژانویه 2024 کمی افزایش می یابد : از 0.21 به 0.23 یورو در هر کیلومتر. این به کارمندان اجازه می دهد تا کمی بیشتر در مالیات خود صرفه جویی کنند، زیرا بخش بیشتری از هزینه های سفر آنها کسر مالیات در نظر گرفته می شود. کارفرمایان می توانند به کارمندان خود کمک هزینه سفر بالاتر از 23 سنت در هر کیلومتر را پیشنهاد دهند، اما این کمک هزینه به عنوان بخشی از بسته حقوقی کارمند در نظر گرفته می شود.

بودجه STAP لغو شد

از 1 ژانویه 2024، کارمندان در هلند دیگر نمی‌توانند برای بودجه STAP درخواست دهند، زیرا قرار است این طرح با یک ترتیبات موقت جدید برای آموزش جایگزین شود، اگرچه جزئیات آن هنوز اعلام نشده است. دولت به احتمال زیاد بودجه 73 میلیون یورویی STAP باقی مانده را در طرح موجود SLIM قرار خواهد داد.

اثرات زیست محیطی:

گزارش های پایداری برای شرکت های بزرگ اجباری است

از سال 2024، همه شرکت های فهرست شده و شرکت های بزرگ باید اثرات زیست محیطی و اجتماعی فعالیت های خود را گزارش کنند. شرکت ها باید این اطلاعات را توسط حسابرس تأیید شده داشته باشند.

مالیات غیر مستقیم برای نفت گرمایشی

نرخ مالیات غیر مستقیم نفت گرمایشی سنگین از 41.31 یورو به 654.54 یورو به ازای هر 1000 کیلوگرم افزایش خواهد یافت.

حداقل هزینه انتشار CO2 برای شرکت های صنعتی افزایش می یابد!

هزینه انتشاری که تجارت با 1 یا چند کارخانه صنعتی بزرگ که در فرآیند تولید یا سوزاندن ضایعات CO2 منتشر می کنند باید پرداخت کند، افزایش می یابد.

تغییرات در تامین اجتماعی، مزایا و کمک هزینه ها

اگر در هلند مزایا یا کمک هزینه ای دریافت می کنید ، در سال جدید به این تغییرات توجه کنید:

حق بیمه سلامت افزایش می یابد

همانطور که انتظار می رود، همه بیمه های سلامت در هلند حق بیمه خود را در سال آینده افزایش خواهند داد. شرکت های بزرگ هزینه سیاست های اساسی خود را حدود 8 یورو در ماه افزایش می دهند. کسر eigen risico در 385 یورو باقی خواهد ماند.

افزایش کمک هزینه خدمات درمانی به پایان می رسد

در سال 2023، دولت هلند کمک هزینه مراقبت های بهداشتی را افزایش داد تا از افرادی که درآمد کمتری دارند حمایت کند. با این حال، در سال 2024، این اقدام ویژه منقضی می شود و حداکثر کمک هزینه مراقبت های بهداشتی از 154 یورو به 123 یورو در ماه کاهش می یابد. ممکن است برخی افراد دیگر اصلاً واجد شرایط دریافت این مزایا نباشند.

افزایش سن بازنشستگی کشوری

از سال 2024، سن بازنشستگی دولتی در هلند از 66 سال و 10 ماه به 67 سال افزایش خواهد یافت. سن بازنشستگی تا سال 2027 در 67 سالگی باقی خواهد ماند. در سال 2028، این سن به 67 سال و سه ماه افزایش خواهد یافت. در سال 2024، این بدان معنی است که هر کسی که بعد از 1 ژانویه 1958 متولد شود، باید تا 67 سالگی خود صبر کند تا بازنشسته شود و مستمری دولتی خود را دریافت کند.

کمک هزینه اجاره بها افزایش می یابد

از اول ژانویه 2024، کمک هزینه اجاره حداکثر تا 416 یورو افزایش می یابد و کل کمک هزینه حداکثر 5.779 یورو در سال خواهد بود. آستانه واجد شرایط بودن برای این کمک هزینه نیز 1.250 یورو افزایش می یابد، به این معنی که بسیاری از افراد حتی اگر درآمدشان بالا رفته باشد، واجد شرایط دریافت کمک هزینه خواهند بود، در حالی که برخی افراد دیگر ممکن است برای اولین بار واجد شرایط باشند. 

کمک هزینه مراقبت از کودک افزایش می یابد

دولت هلند همچنین کمک هزینه مراقبت از کودکان را که به والدین شاغلی که فرزندانشان در یک مرکز نگهداری از کودکان ثبت شده در هلند حضور دارند، افزایش خواهد داد . در ابتدا، دولت اعلام کرد که حداکثر بازپرداخت ساعتی به 9.65 یورو برای مهدکودک، 8.30 یورو برای مراقبت های خارج از مدرسه و 7.24 یورو برای مراقبت از کودکان افزایش می یابد.

سنا بعداً پیشنهادی را برای افزایش بیشتر کمک هزینه (به ترتیب به 10.25 یورو، 9.12 یورو و 7.53 یورو در ساعت) تصویب کرد تا آن را با قیمت های فعلی مطابقت دهد. نرخ های پایین تر (اصلی) 2024 قبلاً در پایان دسامبر به والدین پرداخت شده است، اما نرخ های افزایش یافته اضافی احتمالاً به محض تصویب این پیشنهاد توسط سنا اعمال خواهد شد.

اگر هزینه مراقبت از کودک شما بیش از حداکثر بازپرداخت هزینه دارد، از شما انتظار می رود که این تفاوت را خودتان پوشش دهید. اگر مراقبت از کودک شما ارزان‌تر باشد، دولت فقط نرخ ساعتی را که از شما دریافت می‌شود پوشش می‌دهد.

صندوق های بازنشستگی برای افزایش پرداخت ها

چهار صندوق بازنشستگی بزرگ در هلند اعلام کردند که مزایای بازنشستگی خود را در سال آینده افزایش خواهند داد. کسانی که از ABP مستمری دریافت می کنند، مزایای خود را 3 درصد افزایش می دهند، PME پرداخت ها را 3.26 درصد و PFZW را 4.8 درصد افزایش می دهد. PGB بیشترین افزایش حقوق بازنشستگی را دارد: 5.2 درصد.

تغییرات برای مصرف کنندگان

همچنین تغییرات مهمی وجود دارد که در سال 2024 بر مصرف کنندگان در هلند تأثیر می گذارد:

سقف قیمت انرژی کنار گذاشته می شود

در سال 2023 مصرف کنندگان از سقف قیمت انرژی بهره مند شدند که هزینه برق و گاز را کاهش داد . این سقف در 1 ژانویه منقضی می شود، اما مشتریان می توانند قبض های بالاتر خود را پرداخت کنند. هرکسی که خود را دچار مشکل می کند می تواند برای حمایت از صندوق اضطراری انرژی اقدام کند.

نوشابه ها، آب میوه ها و شیر جو دوسر گران تر خواهند بود

در تلاش برای تشویق مردم به انتخاب های سالم تر، دولت “مالیات لیموناد” خود را بر نوشیدنی های غیر الکلی افزایش می دهد. با این حال، تنها نوشابه‌های گازدار نیستند که در سال جدید گران‌تر می‌شوند. این مالیات همچنین مواردی مانند جایگزین های گیاهی برای لبنیات، مانند شیر جو دوسر را پوشش می دهد که هزینه آن در سال آینده 17 سنت در هر لیتر افزایش می یابد. برای تشویق بیشتر مردم به نوشیدن آب ، دولت مالیات مصرف آب معدنی را لغو می کند.

مالیات پرواز افزایش می یابد

نرخ بلیت هواپیما در سال 2024 گران‌تر می‌شود، زیرا مالیات پرواز در سال آینده به 28.58 یورو افزایش می‌یابد که از 26.43 یورو در سال 2023 افزایش می‌یابد. نرخ سال 2024 چهار برابر بیشتر از سال 2022 است.

وظایف الکل و سیگار افزایش یابد

عوارض (مالیات) بالاتر از سال آینده برای الکل و سیگار اعمال می شود. یک مورد آبجو حدود 27 سنت گران تر می شود، در حالی که این افزایش قیمت برای یک بطری شراب حدود 7 سنت گران تر است.

هزینه یک بسته سیگار از آوریل 2024 به حدود 11.10 یورو افزایش می یابد، در حالی که یک بسته 50 گرمی تنباکو حدود 24.62 یورو قیمت دارد.

ویپ های طعم دار را ممنوع کنید

از اول ژانویه 2024، مغازه ها در هلند فقط مجاز به فروش سیگارهای الکترونیکی با طعم تنباکو خواهند بود. این بدان معناست که ویپ‌های حاوی مایعات با طعم‌های شیرین یا میوه‌ای در سال جدید در دسترس نخواهند بود، زیرا دولت تلاش می‌کند از تولید ویپ‌های جذاب برای کودکان و جوانان جلوگیری کند.

قوانین دیگر

و در نهایت، چند قانون جدید دیگر در سال 2024 وجود دارد که شایسته ذکر است:

والدین می توانند نام خانوادگی ترکیبی را به فرزندان بدهند

از سال 2024، تغییری در صدور اسامی هلندی نیز ایجاد خواهد شد . دولت قانون جدیدی را تصویب کرده است که به این معنی است که از اول ژانویه 2024، فرزندان متولد شده در هلند می توانند با نام خانوادگی هر دو والدین خود ثبت نام کنند . پیش از این، والدین هنگام درخواست شناسنامه مجبور بودند نام خانوادگی یکی از شریک زندگی خود را برای فرزند خود انتخاب کنند، اما اکنون امکان قرار دادن نام خانوادگی دوبله وجود دارد.

هنگامی که در سال 1811 دفتر ثبت احوال، وفات و ازدواج در هلند معرفی شد، به طور خودکار نام خانوادگی پدر به نوزادان داده شد. در سال 1998 امکان انتخاب نام خانوادگی مادر فراهم شد. قانون جدید که از اول ژانویه 2024 اجرایی می‌شود، به والدین اجازه می‌دهد تا به فرزندان خود نام خانوادگی دوگانه بدهند.

اگر اولین فرزندشان در تاریخ 1 ژانویه 2024 یا بعد از آن متولد شود، والدین می توانند نام خانوادگی دوتایی را انتخاب کنند. نام خانوادگی انتخاب شده برای همه فرزندان بعدی آنها اعمال می شود.

قانون همچنین یک ترتیب انتقالی را پیش بینی کرده است. والدین همچنین می‌توانند در صورتی که فرزند بزرگ‌شان در تاریخ 1 ژانویه 2016 یا بعد از آن متولد شده باشد، همچنان می‌توانند نام خانوادگی دوتایی را انتخاب کنند. دو نام خانوادگی اجباری نیست اگر والدین انتخابی نکنند، اگر والدین ازدواج نکرده باشند، به طور خودکار نام مادر به فرزندشان داده می شود. اگر پدر و مادر متاهل باشند و انتخاب دیگری وجود نداشته باشد، نام خانوادگی پدر یا مادر دو نفره به فرزند داده می شود.

مجازات شدیدتر برای حیوان آزاری و بی توجهی به حیوانات

از اول ژانویه 2024، با حیوان آزاری و بی توجهی به حیوانات به شدت و موثرتر برخورد خواهد شد. به عنوان مثال، هنگامی که رفاه حیوانات تهدید می شود، تعطیل کردن مشاغل آسان تر خواهد بود. همچنین امکان اعمال یک دستور مستقل برای ممنوعیت نگهداری حیوانات فراهم می شود. همچنین حداکثر مجازات حبس تعزیری برای حیوان آزاری و بی توجهی به حیوانات به پنج سال افزایش یافته است. این اصلاحات قانون، رویکرد سریعتر و مؤثرتری را در مبارزه با حیوان آزاری و بی توجهی به حیوانات امکان پذیر می کند.

در موارد جدی، امکان ممنوعیت نگهداری حیوانات برای مظنون وجود خواهد داشت. این یک راه بسیار موثر برای جلوگیری از موارد جدید رنج حیوانات است. ممنوعیت نگهداری از حیوانات را می توان در موارد بیشتر و برای مدت طولانی تری اعمال کرد: در موارد شدید حتی مادام العمر. تخلف از ممنوعیت نگهداری از حیوانات مجازات جداگانه دارد. در نتیجه، هر تخلفی از ممنوعیت نگهداری حیوانات را می توان اجرا و آنی مجازات کرد.

استفاده از داده های شخصی برای اهداف ارعاب مجازات دارد

به اشتراک گذاری داده های شخصی به منظور ارعاب آن شخص که به آن دکسینگ نیز گفته می شود، از اول ژانویه مجازات دارد. داکسینگ یک پدیده نسبتاً رایج است. داده‌های شخصی مانند آدرس، شماره تلفن و اطلاعات شخصی اعضای خانواده در گروه‌های برنامه به اشتراک گذاشته می‌شود تا از این اطلاعات برای ترساندن افراد استفاده شود. داکسینگ تأثیر عمده ای بر افرادی دارد که به این شیوه مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. آنها برای امنیت خود یا عزیزانشان می ترسند. آنها دیگر قادر به بیان نظرات خود بدون نگرانی از عواقب آن نیستند یا دیگر مدیری برای انجام وظایف خود نمی باشد. این بر آزادی های اساسی ما و عملکرد دولت دموکراتیک ما تأثیر می گذارد.

قربانیان داکسینگ اغلب ارائه دهندگان مراقبت، افسران پلیس، روزنامه نگاران و سیاستمداران هستند. با این حال، گاهی دانشمندان، صاحب نظران یا مقامات شهرداری نیز مورد هدف افرادی قرار می گیرند که اطلاعات شخصی خود را با هدف ارعاب به اشتراک می گذارند یا ارسال می کنند. داکسینگ پدیده ای نیست که محدود به مشاغل خاصی باشد. مردم به دلایل مختلف در معرض داکس قرار می گیرند.

افزایش جریمه های رانندگی

یک هشدار برای مراقبت بیشتر در هنگام رانندگی : سال آینده جریمه های رانندگی یک بار دیگر افزایش می یابد. برای مثال، نبستن کمربند ایمنی، می تواند جریمه 180 یورویی (قبلاً 160 یورو) را برای شما به همراه داشته باشد. استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی 420 یورو (از 380 یورو) جریمه دارد و رانندگی غیرضروری در سمت چپ می تواند جریمه 270 یورویی را به همراه داشته باشد.

دیگر خبری از اتوبوس توریستی در آمستردام نیست

اتوبوس‌های بزرگ توریستی از سال آینده دیگر در مرکز شهر آمستردام مورد استقبال قرار نخواهند گرفت، زیرا شهرداری رای به خروج بیش از 300 اتوبوسی که هر روز در این مرکز تردد می‌کنند، شد. تنها استثنای ممنوعیت، مسیری است که افراد را از Weesperstraat به Kattenburgerstraat می‌برد.

افزایش سود وام های دانشجویی

بهره ای که فارغ التحصیلان پس از تحصیل در هلند به وام های خود پرداخت می کنند ، قرار است در سال 2024 به بالاترین سطح خود در 14 سال گذشته برسد . این نرخ برای اکثر دانشجویان از 0.46 به 2.56 درصد افزایش می‌یابد، اگرچه کسانی که کمک هزینه پایه را دریافت کرده‌اند (قبل از سال 2015) نرخ حتی بالاتر از 2.95 درصد را پرداخت می‌کنند که از 1.78 درصد قبلی افزایش یافته است.

جبران خسارت

از 1 ژانویه، استحقاق جبران خسارت از نظر قانونی در قانون عمومی اداری هلند ثبت شده است. جبران خسارت، جبران ضرر نامتناسبی است که به دلیل کار موجه انجام شده توسط دولت به وجود آمده است. هنگامی که یک مقام دولتی کار خود را به طور موجه انجام دهد، شهروندان و مشاغل، اصولاً مسئول پرداخت خسارات ناشی از این کار خواهند بود. اما اگر خسارات وارده به برخی از شهروندان یا مشاغل نامتناسب تلقی شود، این قانون اعمال نمی شود. بر اساس اصل تساوی، این خسارت از طریق جبران خسارت توسط دولت قابل پرداخت است.

تعدیل سود قانونی

از اول ژانویه، سود قانونی از 6 درصد به 7 درصد افزایش می یابد. سود قانونی را می توان به هر مطالبات پرداخت نشده اضافه کرد. شهروندان دارای مطالبات، سود قانونی را از طریق غرامت دریافت می کنند. شهروندانی که بدهی دارند در صورت عدم پرداخت سود قانونی را به عنوان غرامت می پردازند. سود قانونی همچنین بخشی از حداکثر غرامت اعتباری است که ممکن است برای وام دادن پول، اضافه برداشت بانکی و خرید اقساطی محاسبه شود. در نتیجه افزایش بهره قانونی، این حداکثر غرامت اعتباری تا 15 درصد افزایش می یابد. سود قانونی هر 6 ماه یکبار بر اساس بهره بانک مرکزی اروپا محاسبه می شود. بهره قانونی به دلیل افزایش بهره بانک مرکزی اروپا 1 درصد افزایش یافته است.

تغییر ساختار بدهی مدیر جبران خسارت

از اول ژانویه، افزایشی در بخشی از غرامت دریافتی توسط مدیران برای فرآیندهای قانونی تجدید ساختار بدهی وجود خواهد داشت که صرف نظر از مدت زمان یک رویه است. این به دلیل این واقعیت است که طرح تجدید ساختار بدهی قانونی از 1 ژوئیه 2023 از 3 سال به 1.5 سال کاهش یافته است. علاوه بر این، از زمانی که این کاهش اعمال شد، این امکان وجود دارد که مدت زمان این روند از لحظه شروع بازپرداخت ها آغاز شود. در یک روند فراقانونی انجام شده است. این بدان معناست که مدیران باید همان فعالیت‌ها را در مدت زمان کوتاه‌تری انجام دهند، در حالی که فعالیت‌های اضافی نیز به آنها داده می‌شود. با افزایش بخش مستقل از مدت غرامت، غرامت برای کار انجام شده توسط مدیران مناسب باقی می ماند. این امر از غیرجذاب شدن کار جلوگیری می کند، که منجر به کاهش مدیران و در نهایت کمک به بدهکاران کمتر می شود.

کاهش هزینه رجیستری

از 1 ژانویه 2024، هزینه رجیستری 13.5 درصد کاهش یافته است. هزینه ثبت توسط هرکسی که مایل است در دادگاه مطرح شود یا بخواهد در دادگاه از خود دفاع کند، پرداخت می شود. کاهش هزینه ثبت برای همه پرونده ها اعمال می شود، به جز دعاوی مدنی که حداقل 100000 یورو را شامل می شود و دعاویی که در دادگاه تجاری هلند مطرح می شود. این کاهش در نتیجه لغو نهایی نمایه سازی 2023 و کاهش شاخص سازی 2024 محقق شد. بنابراین، اگر نمایه‌سازی‌ها بدون تعدیل ارائه می‌شدند، هزینه‌های رجیستری کاهش می‌یابد. برای این کاهش در مجموع 27 میلیون یورو در نظر گرفته شده است.

در مجموع، به نظر می رسد سال 2024 سال پرمشغله ای با تغییرات زیادی باشد. فکر می کنید ما یک تغییر عمده در لیست خود را از دست داده ایم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

سوالات متداول

آیا معافیت مالیات نقل و انتقال در هلند 2024 وجود دارد؟

در هلند، اگر در حال خرید ملکی برای زندگی در خود هستید، زیر 35 سال هستید و در خرید قبلی از این معافیت استفاده نکرده اید، می توانید از معافیت شروع مالیات انتقال بهره مند شوید.

قانون 5 ساله در هلند چیست؟

اگر شهروندان خارجی حداقل 5 سال در هلند زندگی کرده باشند می توانند برای شهروندی هلند درخواست دهند.

مالیات نقل و انتقال خانه در هلند 2024 چقدر است؟

هیچ تغییری در نرخ‌های مالیات اصلی هلند وجود ندارد. در مورد تعرفه مالیات نقل و انتقال املاک (RETT)، نرخ 2% برای املاک مسکونی برای استفاده شخصی اعمال می‌شود و از 1 ژانویه 2023، تعرفه 8% RETT به 10.8% افزایش یافت. هر دو تعرفه در سال 2024 بدون تغییر باقی خواهند ماند . همچنین نرخ مالیات بر ارزش افزوده (21%) اصلاح نخواهد شد.