کشور هلند، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که بی‌ شک آن را با وجود گل‌ های بسیار زیبا و رنگارنگ می‌ شناسیم، اما جالب است بدانید که این کشور جاذبه‌ های گردشگری فوق‌ العاده‌ ای را در خود جای داده و توجه بسیاری از گردشگران و توریست‌ ها را به خود جذب کرده‌ است. در شمال شرقی کشور هلند، قلعه ستاره‌ ای شکل و زیبایی به‌ نام قلعه بورتانگ در استان خرونینگن و نزدیکی مرز آلمان وجود دارد که ظاهر بسیار زیبا و چشمگیری دارد، به‌ گونه‌ ای که سالانه میلیون‌ ها گردشگر به‌ دنبال بازدید از زیبایی آن هستند. این قلعه به دستور ویلیام اورنژ شاهزاده‌ هلند در سال ۱۵۹۸ ساخته شد تا بتواند جاده ارتباطی شهر خرونینگن هلند را با آلمانی‌ ها تحت کنترل خود داشته باشد.
جالب است بدانید که این قلعه بر روی یک زمین شنی ساخته‌ شده است که اطراف آن را تالاب‌ های بسیاری احاطه کرده اند، به‌ گونه‌ ای که به‌ هیچ‌ عنوان اسپانیایی‌ ها و ارتش فرانکو ژرمن توانایی غلبه بر آن را نداشتند. از این‌ رو میتوان گفت قلعه بورتانگ به‌ عنوان یکی از بهترین مکان‌ های نظامی شناخته میشد اما در سال ۱۸۵۱ به یک روستا تبدیل گردید. در ادامه با هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا شما را با تاریخچه قلعه بورتینگ هلند و تمامی موارد مربوط به آن آشنا سازیم تا در هنگام بازدید از این کشور، تماشای این قلعه بسیار فوق‌ العاده و چشمگیر را فراموش نکنید.

همه‌ چیز در مورد قلعه بورتانگ

همانطور که گفته شد، قلعه بورتانگ هلند یکی از جاذبه‌ های دیدنی این کشور است که ابتدا از آن به‌ عنوان یک مکان نظامی استفاده میشد. پس‌ از آن به یک روستا تبدیل گردید. جالب است بدانید قلعه بورتانگ در سال ۱۹۶۰ بازسازی شد و به شکل سابق خود در قرن هجدهم برگشت. قلعه بورتانگ به عنوان یک موزه روباز مورد استفاده قرار می‌ گیرد و گردشگران بسیاری از نقاط مختلف برای دیدن آن به این کشور سفر می‌ کنند. امروزه در روستای بورتانگ، بیش‌ از چهارصد نفر زندگی کرده و دیگر هیچ نوع کارکرد استحفاظی و یا نظامی ندارد. در فصل تابستان برخی با پوشیدن لباس‌ های نظامی قدیمی به این قلعه آمده و نقش محافظ آن را بازی می‌ کنند.
در قرن پانزدهم، استفاده از باروت و توپ‌ های جنگی اهمیت بسیار زیادی یافت؛ به‌ گونه‌ ای که باعث به وجود آمدن شکل جدیدی از قلعه‌ ها در اروپا گردیدند. معمولاً بسیاری از قلعه‌ ها و استحکامات مربوط به آن دوران ، به شکل یک ستاره و سنگرهای مثلثی شکل هستند تا بتوانند خندق عریضی را تحت پوشش خود قرار دهند. در این نوع قلعه‌ ها، دیوارهای دفاعی بسیار کوتاهتر و ضخیم‌ تر بودند تا بتوانند توپ‌ های جنگی را خنثی سازند.
قلعه بورتانگ از زیباترین قلعه‌ های ستاره‌ ای در کشور هلند است. این قلعه در طی جنگ هشتاد ساله اهمیت بسیار زیادی داشت. در این سال، اسپانیایی‌ ها کنترل استان خرونینگن و جاده منتهی به آلمان را به دست گرفتند تا جایی‌ که رهبر هلند برای شکست آنها، ارتباط میان خرونینگن و آلمان را برهم شکست. او دستور داد در گذرگاه آن یک قلعه بسیار مستحکم بسازند. بنابراین در سال ۱۵۹۳، یک قلعه‌ ستاره‌ ای شکل با کانال‌ های آبی و دریچه هایی با عنوان خندق ساخته شدند. در مرکز قلعه میتوان شاهد یک میدان اصلی بود که به باستیون‌ های نظامی متعدد در اطراف قلعه می‌ رسد.
جالب است بدانید که در سال‌ های ابتدایی ساخت قلعه، اسپانیایی‌ ها بسیار تلاش کردند بتوانند از محاصره آن عبور کنند اما نتوانسته و با شکست بسیار فجیعی مواجه گردیدند. همانطورکه در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم، قلعه‌ بورتانگ هلند یک مکان نظامی بود. این قلعه در سال ۱۶۷۲ با یک نبرد مهم دیگری رو به رو شد که طرف مقابل او ارتش آلمان بود. ارتش آلمان توانست ۲۸ شهر و دهکده در شمال هلند را به تصرف خود درآورد، سپس به قلعه بورتانگ رسید و به‌ دنبال محاصره آن بود.

موزه بورتانگ هلند

امروزه قلعه بورتانگ به یک موزه روباز تبدیل شده‌ است. گردشگرانی که به‌ دنبال بازدید از این موزه هستند، ابتدا از محوطه‌ پارکینگ و مرکز اطلاعات رد شده و به دو دروازه می‌ رسند. پس‌ از عبور از دو دروازه و دو پل متحرک، به بافت قدیمی دهکده‌ ای بسیار زیبا رسیده و می‌ توانند از میدان مرکزی بورتانگ به نام مارکت پلن دیدن کنند. میدان مرکزی بورتانگ دارای خیابان‌ های سنگفرش شده‌ ای است که هر یک از آنها شما را به گوشه‌ ای از قلعه ستاره‌ ای شکل راهنمایی می‌ کنند. شما می‌ توانید حتی با پای پیاده نیز از تمامی بخش‌ های این قلعه دیدن کنید.
در دفتر گردشگری آن، دفترچه‌ ها و بروشورهایی به زبان انگلیسی به گردشگران ارائه می‌ گردند که بتوانید اطلاعات مفیدی از آن به دست آورید. در هنگام بازدید از فضای داخلی حصار دیوار های قلعه بورتانگ، می‌ توانید ساختمان‌ های مسکونی آجری را ببینید که در کنار یکدیگر ساخته‌ شده و فضای فوق ‌العاده‌ای را ایجاد کرده اند. در حقیقت مارکت پلن را میتوان بهترین نقطه برای شروع بازدید دهکده دانست. در این دهکده کافه‌ ها و مغازه‌ های بسیاری در اختیار بازدیدکنندگان قرار دارند که بتوانید محصولات مورد نیاز خود را از آنجا خریداری کنید. ساختمان‌ های قدیمی این قلعه به موزه‌ ها و نمایشگاه‌ های بسیاری تبدیل شده‌ اند که می‌ توانید در هنگام بازدید از آن با سبک زندگی مردم قدیم این شهر آشنا شوید.
از مشهورترین موزه های آن میتوان به خانه‌ های ترا مورا اشاره کرد که در آن می‌ توانید با نحوه شلیک توپ‌ های جنگی شبیه‌ سازی شده آشنا شوید. خانه کاپیتان نیز محل زندگی فرمانده قلعه بوده‌ است که تصویر کامل از نحوه زندگی او در قرن هفده و هجده را نشان می‌ دهد. در این موزه با نحوه ساخت باروت در میادین جنگی و مبارزه آشنا خواهید شد. این قلعه دارای یک کلیسا است که در سال ۱۸۴۲ ساخته‌ شده است و شیوه زندگی یهودیان این دهکده را به زیبایی نشان می‌ دهد.

نحوه اقامت در قلعه بورتانگ هلند

اگر به‌ دنبال بازدید از قلعه بسیار زیبای بورتانگ هستید، می‌ توانید در هتل های آن‌ که به سبک قدیم ساخته شده‌ اند استراحت کنید. در نزدیکی قلعه، هتل وستینگ بورتانگ قرار دارد که به سبک قدیم ساخته‌ شده و داخل آن نیز دکوراسیونی به سبک قدیمی دارد. این هتل در فاصله دو کیلومتری از مرز آلمان قرار گرفته است که می‌ توانید از استان‌ های خرونینگن نیز دیدن کنید. تمام مسافرینی که این هتل را برای اقامت خود انتخاب می‌ کنند، می‌ توانند از فروشگاه‌ های مختلف آن، اینترنت وایفای رایگان، پارکینگ رایگان و همچنین صبحانه بهرمند شوند.

جاذبه‌ های گردشگری قلعه بورتانگ

قلعه بورتانگ هلند، دارای جاذبه‌ های گردشگری بسیاری است. علاوه‌ بر تمامی مواردی که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، می‌ توانید از کارخانه شمع سازی آن نیز دیدن کنید. همچنین این قلعه دارای ساختمان‌ های زیبایی است که هر کدام از آنها یک جاذبه توریستی شناخته شده‌ اند و به‌ خوبی تاریخ این کشور را نشان می‌ دهند. علاوه بر این، می‌ توانید در اطراف قلعه به قایق‌ سواری پرداخته و از محیط اطراف آن لذت ببرید. همچنین فروشگاه‌ هایی برای خرید و فروش انواع لباس‌ ها و سوغاتی های بسیار زیبا در اطراف قلعه به چشم می‌ خورند.

زمان بازدید از قلعه بورتانگ هلند

شما می‌ توانید از ۳۰ ماه مارس تا ۳۱ ماه اکتبر، در روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر و در روزهای شنبه و یکشنبه نیز از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر به بازدید از این قلعه بپردازید. بهتر است بدانید که بازدید از قلعه بورتانگ هلند در ماه ژانویه و روزهای شنبه و یکشنبه ممنوع است.

سفر به هلند با هلدینگ هلی ویزا

کشور هلند، کشور شگفتی‌ ها و جاذبه‌ های دیدنی بسیاری است. این کشور دارای قلعه‌ هایی می‌ باشد که علاوه‌ بر زیبایی منحصربفرد، در زمان های گذشته از آنها به‌ عنوان یک مکان نظامی استفاده میشد. یکی از قلعه‌ های شناخته‌ شده این کشور قلعه، بورتانگ است که امروزه به‌ عنوان یک موزه در معرض تماشای عموم قرار گرفته است. این قلعه با ظاهر ستاره‌ شکل خود بسیار منحصربفرد بوده و باعث جلب توجه تمامی گردشگران و توریست‌ ها گردیده است.
اگر علاقه زیادی به بازدید از قلعه بورتانگ هلند و دیگر جاذبه‌ های این کشور دارید، باید ویزای توریستی هلند را تهیه نمایید. با مراجعه به وبسایت هلدینگ هلی ویزا می‌ توانید ویزای توریستی کشور هلند را با بهترین شرایط و مناسب‌ ترین قیمت تهیه نموده و از آن برای تجربه یک سفر فوق‌ العاده استفاده نمایید. هلدینگ هلی ویزا از معتبرترین هلدینگ‌ های مهاجرتی و توریستی می‌ باشد که به شما در مسیر دریافت ویزای خود کمک خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای توریستی هلند، با شماره‌ های درج شده در هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید.

سوالات متداول

قلعه بورتانگ هلند در کدام استان از این کشور قرار دارد؟

قلعه بورتانگ هلند در استان خرونینگن کشور هلند واقع شده‌ است.

بهترین زمان برای بازدید از قلعه بورتانگ هلند کدام ماه است؟

بهترین زمان برای بازدید از این قلعه از ۳۰ ماه مارس تا ۳۱ ماه اکتبر در روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر می‌ باشد. در روزهای شنبه و یکشنبه نیز از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر بازدید از این قلعه آزاد است.

آیا بازدید از قلعه بورتانگ هلند رایگان است؟

بله شما می‌ توانید بدون پرداخت هزینه، از قلعه بورتانگ هلند دیدن کنید.