آمستردام، پایتخت هلند، یکی از شهرهای معروف و شناخته شده این کشور است که سالانه گردشگران بسیاری به‌ دنبال بازدید از مکان‌ های دیدنی و گردشگری آن هستند. این شهر دارای موزه های بسیاری است که هریک از آنها تاریخی از این کشور را به نمایش می گذارند. موزه آنه فرانک آمستردام، خانه نویسنده معروف یهودی زمان جنگ می‌ باشد. در طول جنگ جهانی دوم، آنه فرانک همراه با خانواده خود برای فرار از آزار و اذیت نازی‌ ها، در یکی از اتاق‌ های مخفی این خانه پنهان شدند. جالب است بدانید که آنه فرانک در طول جنگ جهانی کشته شد اما تمامی نوشته‌ های او با عنوان خاطرات یک دختر جوان، در سال ۱۹۴۷ منتشر گردید.
در تمامی نوشته‌ های او میتوان در مورد مخفی شدن آنها در خانه مورد نظر و تمامی اتفاقات آن اطلاعات بسیاری به دست آورد. این خانه به‌ عنوان موزه آنه فرانک در سوم ماه می سال ۱۹۶۰ افتتاح گردید و توانست در سال ۲۰۱۴، جایگاه سوم پربازدیدترین موزه‌ های جهان را از آن خود سازد. اگر علاقه دارید تا اطلاعات بیشتری درباره این موزه دیدنی کسب کنید، در ادامه با هلدینگ هلی ویزا همراه ما باشید.

تاریخچه موزه آنه فرانک آمستردام

همانطور که گفته شد، موزه آنه فرانک در شهر آمستردام قرار دارد و متعلق به یک نویسنده جوانی است که در گذشته برای فرار از شکنجه نازی‌ ها، همراه خانواده خود در آن پنهان شده بود. نویسنده جوان داستان، دو ماه قبل‌ از اتمام جنگ، در سن شانزده‌ سالگی فوت کرد اما پس‌ از فوت او، تمامی خاطرات نوشته‌ شده آن به ۵۱ زبان ترجمه شده و به یکی از مشهورترین نوشته‌ ها تبدیل گردید. خانه او بارها مورد بازسازی قرار گرفته است اما با این‌ حال بسیار شبیه به نمونه اولیه آن است تا یادبودی برای تکه تراژدیک از تاریخ جهان و یک دختر کوچک باشد که برای مردم سراسر دنیا الهام‌ بخش است.
خانه آنه فرانک همراه با خانه‌ کناری آن، توسط فردی به‌ نام وان ولفت در سال ۱۶۳۵ خریداری شد. نمای ظاهری ساختمان که به سمت کانال‌ های آب بود، در سال ۱۷۴۰ بازسازی شد. آنه فرانک یکی از شهروندان آمستردام بود که به مدت ۲ سال در جریان جنگ جهانی دوم در خانه پنهان شده بود.‌ یک اتاق پشتی در داخل این خانه، بهترین مکان برای مخفی شدن بود که تنها ۴۶ مترمربع مساحت داشت. آنه فرانک همراه با خانواده خود در این خانه زندگی می‌ کرد تا اینکه در سال ۱۹۴۴ لو رفته و تمامی آنها به اردوگاه‌ های مختلفی فرستاده شدند. تنها اتو فرانک، پدر او توانست جان سالم به‌ در ببرد. پس‌ از لو رفتن خانه، تمامی وسایل آن بین خانواده‌ های جنگ‌ زده آلمانی تقسیم گردید.
فردی که به خانواده فرانک به پنهان شدن در این خانه کمک کرده بود، قبل‌ از تخلیه کامل آن برخلاف دستور پلیس، تعدادی از لوازم شخصی آنها را جمع ‌آوری کرد که از جمله آنها، دفترچه خاطرات آنه بود. پدر آنه پس‌ از این‌ که جان سالم از جنگ بدر برد، در سال ۱۹۴۷ به آمستردام برگشته و تمامی خاطرات او را برای انتشار در اختیار ناشرین قرارداد؛ به‌ گونه‌ ای که امروزه به یکی از پرفروش‌ ترین کتاب‌ های جهان تبدیل شده‌ است. جالب است بدانید که در دوره‌ ای تصمیم گرفته شد خانه‌ آنه فرانک خراب شده و به‌ جای آن یک کارخانه تأسیس شود که در سال ۱۹۵۵، روزنامه‌ نگار هلندی مانع از این کار شد.
در سال ۱۹۵۷، پدر آنه سازمانی را تأسیس نمود تا بتواند از طریق آن سرمایه کافی برای ترمیم خانه خود را جمع‌ آوری نماید، اما در اکتبر همان سال با مشاهده علاقه مردم به این خانه، آن را به سازمان آنه فرانک بخشیده و با هزینه آن، خانه‌ کناری را نیز خریداری کرد. تا اینکه پس از چند سال، در سال ۱۹۶۰ به‌ عنوان موزه افتتاح گردید.

نمایشگاه موزه آنه فرانک آمستردام

امروزه خانه‌ آنه فرانک به یک موزه بسیار دیدنی تبدیل شده‌ است که شکنجه و تبعیض در طول جنگ جهانی را به‌ خوبی نمایش می‌ دهد. اتاق‌ های این خانه درست مانند روز اول خود بوده و مدارک تاریخی، تصاویر، فیلم‌ ها و وسایل خانه نیز، اتفاقات آن روزها را منعکس می‌ کنند. تمامی دست نوشته‌ های اصلی آن همراه با یادداشت‌ های آنه نیز در این موزه به چشم می‌ خورند.

سفر به هلند با هلدینگ هلی ویزا

شهر آمستردام در کشور هلند، جاذبه‌ های دیدنی فوق ‌العاده‌ای دارد. این شهر را میتوان شهر موزه‌ های بسیار تاریخی دانست که هر یک از آنها، حکایت زیبایی را در پشت خود پنهان کرده‌ اند. یکی از موزه های شناخته‌ شده شهر آمستردام، موزه آنه فرانک است که متعلق به یک نویسنده جوان شانزده‌ ساله می‌ باشد که تمامی موارد و اتفاقات مربوط به جنگ جهانی دوم را در آن ثبت کرده‌ است.
بی‌ شک بازدید از موزه آنه فرانک در هنگام سفر به آمستردام، می‌ تواند یک تجربه بینظیر برای شما باشد. برای رفتن به پایتخت هلند و بازدید از جاذبه های گردشگری آن، هلدینگ هلی ویزا در اختیار شما عزیزان است. تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما مشورت کنید و از شرایط اخذ ویزا، مدارک، هزینه های اقامت و پرواز خود مطلع شوید.

سوالات متداول

موزه آنه فرانک آمستردام متعلق به چه کسی است؟

موزه آنه فرانک آمستردام متعلق به یک نویسنده جوان شانزده‌ ساله است که خاطرات خود را از جنگ جهانی دوم ثبت نموده است.

موزه آنه فرانک آمستردام در چه تاریخی افتتاح شد؟

این موزه در سوم ماه می در سال ۱۹۶۰ افتتاح شد و در سال ۲۰۱۴، جایگاه سوم پربازدیدترین موزه‌ های جهان را به خود اختصاص داد .

از جمله مواردی که در هنگام بازدید از موزه آنه فرانک آمستردام به چشم می‌ خورند کدامند؟

شما می‌ توانید در این موزه تمامی مدارک تاریخی، فیلم‌ ها، تصاویر و وسایل را مانند روز اول خود مشاهده کنید. همچنین تمامی دست‌ نوشته‌ های اصلی آنه نیز در آن قرار گرفته‌ اند. علاوه ‌بر این، یک موزه بسیار دیدنی است که شکنجه و تبعیض در طول جنگ جهانی را به‌ خوبی نمایش می‌ دهد.