آمستردام پایتخت پر جنب و جوش و از نظر فرهنگی در هلند غنی محسوب می شود. از کانال‌های نمادین گرفته تا گالری‌ های هنری مشهور جهان، این شهر مظهر زیبایی و تاریخ است. فراتر از مناظر جذاب، آمستردام همچنین دارای یک صحنه علمی پر رونق است. طیف وسیعی از دانشگاه های در سطح جهانی که جامعه متنوعی از دانشجویان بین المللی را جذب می کنند را می توان در اینجا یافت. از دانشگاه آمستردام تا دانشگاهVrije ، دانشگاه‌ های آمستردام جایگاه‌ های برتر را در فهرست‌ های رتبه ‌بندی بین ‌المللی دارند.

رشته های تحصیلی محبوب شامل بازرگانی، اقتصاد، مهندسی و رشته های مرتبط، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است. بر اساس گزارش سازمان هلند برای همکاری بین المللی در آموزش عالی (Nufic)، 115068 دانشجوی مدرک بین المللی در موسسات آموزش عالی هلند در سال 2021-2022 ثبت نام کرده اند. با بیش از 2000 برنامه آموزش انگلیسی و هزینه تخمینی زندگی برای دانشجویان بین المللی در هلند بین 9600 تا 13200 یورو، این کشور قطبی برای تحرک دانشجویان بین المللی ورودی است.

از طریق این مقاله، ما در هلی ویزا  به شما کمک می کنیم تا برخی از دانشگاه های برتر آمستردام را با انتخاب برنامه های محبوب، جزئیات هزینه، گزینه های بورسیه تحصیلی و موارد دیگر بررسی کنید.

چرا تحصیل در آمستردام؟

دانشگاه‌ های آمستردام از جمله برترین دانشگاه‌ های جهان هستند و در رتبه ‌بندی ‌های جهانی رتبه‌های برتر را کسب می ‌کنند. این دانشگاه‌ ها در رشته ‌های مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می ‌پردازند.

آمستردام یک شهر مدرن و پیشرفته است که امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این شهر همچنین دارای یک زندگی فرهنگی غنی است و بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای هنری و فرهنگی را میزبانی می کند.

علاوه بر موارد فوق، آمستردام یک شهر زیبا و تاریخی نیز هست که جاذبه ‌های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. این شهر همچنین دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی است که در آن آسان می ‌شود. در ادامه دلایل دیگر را با هم بررسی می کنیم.

آموزش به رسمیت شناخته شده جهانی

هلند همچنین به دلیل رویکرد جامع و منحصر به فرد خود در آموزش عالی شناخته شده است. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023، هر دو دانشگاه آمستردام و دانشگاه VU آمستردام در میان 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این به عنوان گواهی نشان می دهد که دانشگاه های آمستردام از استانداردهای بین المللی پیروی می کنند و در سطح جهانی شهرت دارند.

جمعیت دانشجویی متنوع

آمستردام پذیرای دانشجویان از همه ملیت ها است و محل زندگی یک جامعه هماهنگ از دانشجویان بین المللی است. طبق آمار دولت CBS ، بیش از 42000 دانشجوی بین المللی در هلند تحصیل می کنند که تقریباً 40٪ از کل جمعیت دانشجویان را تشکیل می دهد.

پایتخت فرهنگی

آمستردام شهری پر جنب و جوش و فریبنده پر از فرهنگ است. آمستردام که دارای نمایشگاه ‌های مشهور جهانی در موزه ون گوگ و موزه ریکس است، مجموعه ‌ای از تجربیات فرهنگی را ارائه می ‌کند که در هیچ جای دیگری نمی ‌توان یافت. این شهر همچنین میزبان مجموعه ای چشمگیر از رویدادهای سالانه است، مانند رژه غرور آمستردام و رویداد رقص آمستردام که شهرت جهانی دارد. مهم نیست چه زمانی از سال است، همیشه می توانید روی اتفاقات هیجان انگیزی در اینجا حساب کنید.

زمینه برای اشتغال و فرصت های شغلی

هلند دارای بازار کار قوی است و فرصت های شغلی مطلوبی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. ویزای کار پس از تحصیل هلند که “سال تحصیلی” نیز نامیده می شود، یک اجازه اقامت است که یک سال طول می کشد. این به چنین متقاضیان خارجی اجازه می دهد تا در هلند شغل پیدا کنند یا کسب و کار خود را راه اندازی کنند. طبق آمار Nuffic، حدود 80 درصد از فارغ التحصیلان بین المللی در عرض سه سال پس از اتمام تحصیلات خود شغل پیدا می کنند. دانشجویانی که در آمستردام تحصیل می ‌کنند، پس از فارغ ‌التحصیلی می ‌توانند در این کشور شغل مناسبی پیدا کنند.

تعهد به نوآوری پایدار

این کلان شهر اروپایی به طور گسترده به عنوان یک رهبر جهانی در توسعه شهری پایدار شناخته می شود و ابتکارات متعددی را برای ترویج زندگی پایدار اجرا کرده است. نمونه ‌های بارز آن شامل زیرساخت ‌های دوچرخه ‌سواری گسترده است که آمستردام را به یکی از دوچرخه‌ پسندترین شهرهای جهان تبدیل کرده است. علاوه بر این، مجموعه ای از استارت آپ ها و ابتکارات نوآورانه در حال تبدیل شهر به مرکز فناوری مدرن هستند.

5 دانشگاه برتر آمستردام: برنامه ها، هزینه ها و پذیرش

این دانشگاه‌ ها در رتبه ‌بندی ‌های جهانی رتبه‌های برتر را کسب می ‌کنند و در رشته ‌های مختلف تحصیلی دارای تخصص هستند.

دانشگاه آمستردام (UVA)

دانشگاه آمستردام که در سال 1632 تأسیس شد، خود را در بین 15 دانشگاه برتر اروپا قرار می دهد. این موسسه به دلیل تعهد متمرکز خود به تحقیق با بیش از 3000 تحلیلگر محترم در سطح دانشگاه جهانی رتبه خوبی دارد. UvA فعالانه از دانشمندان بین المللی از سراسر جهان دعوت می کند و در حال حاضر نمایندگی از 100+ کشور دارد.

این دانشگاه با ارائه انبوهی از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، مبادله و حرفه ای، معیاری را برای تمام موسسات آموزشی در کشور تعیین می کند. همچنین بهترین انتخاب برای کسانی است که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (MS) در علوم داده در هلند هستند .

برنامه های ارائه شده بیش از 20 دوره کارشناسی و 150 برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی در علوم، اقتصاد، انفورماتیک و غیره  برنامه های توسعه حرفه ای در مدیریت و مدیریت بازرگانی دکتری چندگانه برنامه های موجود در محوطه دانشگاه 
فرصت های پژوهشی تحقیقات گروهی متمرکز توسط 7 دانشکده  بین دانشکده، تحقیقات چند رشته ای نیز با تمرکز بر هوش مصنوعی در بخش های مختلف ترویج می شود 
تاریخ های درخواستدوره اول: 1 آوریل  دوره دوم: درخواست ها از ژوئن شروع می شود 
جزئیات هزینه دانشگاه یک هزینه قانونی و یک هزینه نهادی دریافت می کند. به طور متوسط ​​سالانه 8600-10000 یورو برای دانشجویان بین المللی UG  به طور متوسط ​​سالانه 17000-19000 یورو برای برنامه های بین المللی PG
گزینه های بورسیه بورسیه تحصیلی برای داوطلبان کارشناسی ارشد در دسترس است.  اینها شامل بورسیه های دانشکده برای دانشجویان کارشناسی ارشد، بورسیه شایستگی آمستردام (مبتنی بر شایستگی)، و صندوق استعدادهای اقتصادی و کسب و کار آمستردام (بر اساس نیاز) است. 

دانشگاه Vrije (VU)

دانشگاه VU آمستردام دارای جایگاه معتبر یک موسسه آموزشی پیشرو در شهر است و برای تحقیقات در عرصه علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم طبیعی بسیار مورد توجه است.

تعهد دانشگاه به ایجاد محیطی فراگیر برای همه منجر به ایجاد فضای آموزشی و پژوهشی پر جنب و جوش شده است. خروجی و تأثیر پژوهشی دانشگاه VU آمستردام به پیشرفت های علمی و چالش های اجتماعی در چهار موضوع نمایه کمک قابل توجهی می کند. این مؤسسه میزبان کتابخانه ای است که در پنج طبقه در ساختمان قرار دارد و بیش از یک میلیون جلد چاپ شده، 70000 نسخه خطی و سایر منابع یادگیری دیجیتال را در خود جای داده است. ساختمان پردیس همچنین سالن اصلی، فروشگاه تجارت منصفانه، کتابفروشی ها، یک رستوران و چندین کیوسک را در خود جای داده است.

برنامه های ارائه شده 25+ لیسانس و بیش از 100 برنامه کارشناسی ارشد در هنرهای لیبرال، روانشناسی، علوم سیاسی و غیره 
فرصت های پژوهشی تحقیقات میان رشته ای در 4 موضوع: جهان متصل، حکمرانی برای جامعه، سلامت انسان و علوم زیستی، و علم برای پایداری.
تاریخ های درخواستدوره اول: 1 آوریل  1دوره دوم:  دسامبر 
جزئیات هزینه دانشگاه یک هزینه قانونی و یک هزینه نهادی دریافت می کند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید هزینه های موسسه را بپردازند مگر اینکه واجد شرایط معافیت های ذکر شده در وب سایت DUO باشند . به طور متوسط ​​سالانه 9150-12900 یورو برای دانشجویان بین المللی UG به طور متوسط ​​سالانه 15790-17150 یورو برای برنامه های بین المللی PG 
گزینه های بورسیه بورسیه های متعدد برای متقاضیان بین المللی کارشناسی ارشد. این شامل برنامه کمک هزینه تحصیلVU، برنامه بورس تحصیلی هلند، برنامه بورس تحصیلی لاله نارنجی و بورس تحصیلی فولبرایت است.  همه این بورسیه ها معافیت کامل یا جزئی از هزینه تحصیل را ارائه می دهند.

دانشگاه علوم کاربردی آمستردام (AUAS)

موسسه برجسته ای که به دلیل رویکرد عملی و عملی خود به آموزش مشهور است، AUAS دانشجویان را برای مشاغل در بخش هایی مانند تجارت، فناوری، مراقبت های بهداشتی و رسانه آماده می کند.

دانشجویان بین المللی که به دنبال تجربه عملی و مهارت های آماده کار هستند، محیطی دلپذیر در دانشگاه علوم کاربردی آمستردام پیدا خواهند کرد. این یکی از قدیمی ترین موسسات تجاری در هلند است و با 250 موسسه در 50 کشور در انواع برنامه های آموزشی همکاری می کند. اینها شامل ایجاد برنامه درسی، پروژه های تحقیقاتی، مبادلات دانشجویی و استخدام در یک محیط بین المللی است.

برنامه های ارائه شده 4 برنامه لیسانس و 3 برنامه کارشناسی ارشد در تجارت، فیزیوتراپی، طراحی دیجیتال و مد. 
فرصت های پژوهشی AUAS تحقیقات خود را بر روی شش حوزه اصلی متمرکز می کند. این موضوعات شامل موضوعاتی مانند صنایع خلاق آمستردام، کارآفرینی، آموزش شهری، مدیریت شهری و فناوری شهری است.
تاریخ های درخواست1 می آخرین مهلت درخواست برای برنامه های تمام وقت و 31 آگوست آخرین مهلت درخواست برای برنامه های پاره وقت است.
جزئیات هزینه دانشگاه یک هزینه قانونی و یک هزینه نهادی دریافت می کند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید سالانه 9146 یورو هزینه موسسه بپردازند. 
گزینه های بورسیه بورسیه تحصیلی هلند و بورسیه استعدادهای درخشان آمستردام برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا. 

موسسه تینبرگن

موسسه Tinbergen یک موسسه تحقیقاتی پیشرو است که به پیشبرد زمینه های اقتصاد و رشته های مرتبط اختصاص دارد. در سال 1987 به افتخار یان تینبرگن، برنده جایزه نوبل که به دلیل ایجاد مدل های پویا برای تحلیل اقتصادی مشهور است، تأسیس شد.

با 150 محقق و بیش از 200 دکترا. این موسسه یک سرمایه گذاری مشترک از دانشگاه آمستردام، دانشگاه VU آمستردام و دانشگاه اراسموس روتردام است. Tinbergen بر ایجاد یک فضای آکادمیک محرک برای محققان و دانشجویان فارغ التحصیل، با تاکید ویژه بر ارتقای تنوع در جامعه دانشگاهی تمرکز دارد. این یک برنامه کارشناسی ارشد تحقیقاتی منفرد و انتخابی در اقتصاد، اقتصاد سنجی و امور مالی ارائه می دهد که به متقاضیان برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می دهد. مطالعات.

برنامه های ارائه شده برنامه کارشناسی ارشد پژوهشی واحد در اقتصاد، اقتصاد سنجی و مالی با چشم انداز دکتری. فرصت ها. 
فرصت های پژوهشی زمینه های تحقیقاتی شامل اقتصاد رفتاری، پیچیدگی، اقتصاد سنجی، مالی، اقتصاد خرد تجربی، اقتصاد کلان، سازمان و بازار، و اقتصاد فضایی است. 
تاریخ های درخواستبرای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، مهلت درخواست اولیه 1 دسامبر است. هیچ درخواستی پس از 1 فوریه پذیرفته نمی شود. 
جزئیات هزینه 16200 یورو سالانه برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا 
گزینه های بورسیه تینبرگ بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی خود را برای دانشجویان در برنامه کارشناسی ارشد تحقیقاتی ارائه می دهد.

مدرسه هنر آمستردام

مدرسه هنرهای آمستردام (AHK) یک مؤسسه مورد علاقه است که از زمان تأسیس در سال 1987 به پرورش و ترویج هنر پرداخته است. از آن زمان به بعد رشد کرده و به یکی از بهترین دانشگاه های آموزش عالی در هلند تبدیل شده است و به طور گسترده به عنوان چراغ خلاقیت، نوآوری و تعالی.

مدرسه هنرهای آمستردام محل زندگی یک جامعه پر جنب و جوش و متنوع از دانشجویان و اساتید است که همه آنها در رشته های مربوطه خود به خوبی مستقر هستند. این دانشگاه در حال حاضر دارای 7 آکادمی است که به دانشجویان آموزش عالی جهانی در موضوعاتی مانند تئاتر، فیلم، طراحی دیجیتال، معماری و غیره می دهد.

برنامه های ارائه شده دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در فیلمبرداری، فیلم، طراحی، هنر و موارد دیگر در 7 آکادمی ارائه می شود. 
فرصت های پژوهشی پژوهش در هنر با موضوع “تعامل از طریق تمرین خلاق انتقادی” تشویق می شود. 
تاریخ های درخواستNA
جزئیات هزینه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، هزینه های همه برنامه ها بین 5615 تا 8726 یورو در سال متغیر است. 
گزینه های بورسیه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در دسترس است. اینها شامل بورسیه تحصیلی هلند، برنامه های دانش نارنجی، بورس تحصیلی لاله نارنجی و کمک هزینه های استعدادیابی است. 

نتیجه

بسیاری از دانشگاه های با رتبه برتر در آمستردام وجود دارند که استانداردهای بین المللی را رعایت می کنند. هزینه تحصیلات برتر در این دانشگاه ها با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می شود. بسته به شغلی که می ‌خواهید دنبال کنید، می ‌توانید دانشگاهی مانند موسسه Tinbergen را انتخاب کنید که دارای گرایش  هایی است که روی گزینه مالی بیشتر متمرکز شدند. اگر بیشتر به هنرهای خلاقانه تمایل دارید، مدرسه هنر آمستردام برای شما مناسب است.

سوالات متداول

بهترین دانشگاه ارائه دهنده دوره های مهندسی به دانشجویان بین المللی در آمستردام کدام است؟

دانشگاه Vrije در حال حاضر به عنوان برترین دانشگاه آمستردام رتبه بندی شده است که دوره های مهندسی را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. برای بررسی سایر موسسات مهندسی با رتبه بالا در هلند، میتوانید برترین دانشگاه های مهندسی هلند برای دانشجویان بین المللی جستجو کنید .

آیا گزینه های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در آمستردام وجود دارد؟

بله، تمام دانشگاه های آمستردام به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند. از طریق چنین گزینه های بورسیه می توانید از معافیت های جزئی هزینه استفاده کنید.

متوسط هزینه های دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی که در آمستردام تحصیل می کنند چقدر است؟

متوسط ​​هزینه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی که در رشته های مختلف تحصیلی در آمستردام ثبت نام می کنند بین 8000 تا 10000 یورو در سال است.