آمستردام، پایتخت پر جنب و جوش هلند، به دلیل میراث فرهنگی غنی خود مشهور است و موزه های آن گواهی بر این میراث هستند. موزه ریکس ، موسسه ای نمادین، مجموعه گسترده ای از شاهکارهای هلندی از جمله آثار رامبراند و ورمیر را در خود جای داده است. موزه ون گوگ که به هنرمند رنج ‌دیده ونسان ون گوگ اختصاص یافته است، بینش عمیقی از زندگی و هنر او ارائه می‌کند. خانه آن فرانک به‌عنوان یادبودی غم‌ انگیز برای قربانی هولوکاست، آنه فرانک است و نگاهی اجمالی به دنیای پنهان او در طول جنگ جهانی دوم ارائه می ‌کند. علاوه بر این، موزه اشتدلیک ، هنر مدرن و معاصر را به نمایش می گذارد و آمستردام را به گنجینه ای برای علاقمندان به هنر تبدیل می کند. در ادامه با هلدینگ هلی ویزا همراه ما باشید تا شما را با موزه های معروف آمستردام آشنا سازیم.

موزه ون گوک| Van Gogh Museum

بی‌ شک با ونسان ون‌ گوگ، نقاش قرن ۱۹ آشنایی دارید. ون‌ گوک یکی از بهترین و معروف‌ ترین هنرمندان مشهوری است که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد. او به‌ دلیل دیدگاه متفاوت خود نسبت‌ به هم دوره ای های خود، زندگی سختی را تجربه کرد و او را به یکی از بهترین نقاش های جهان تبدیل کرد. یکی از مهمترین موزه های شهر آمستردام در کشور هلند، موزه ون گوک است که در سال ۱۹۷۳ افتتاح گردید. در این مجموعه می‌ توانید شاهد ۲۰۰ نقاشی، ۷۰۰ نامه و ۵۰۰ طراحی مختلف باشید. این موزه دارای ۴ طبقه بوده و در میدان موزه قرار گرفته است که بخش اصلی آن ساختمان ریتولد می‌ باشد. در طبقه همکف آن نیز یک کافه وجود داشته و شما می‌ توانید از نوشیدنی‌ ها و غذاهای خوش‌ مزه آن لذت ببرید.
در طبقه اول می توانید آثار ون گوک را مشاهده کنید. طبقه دوم نیز متعلق به محل برگزاری نمایشگاه‌ های موقتی است. در طبقه سوم نیز می‌ توانید نمایشگاهی را مشاهده کنید که برای هنرمندانی می‌ باشند که به نوعی با نقاشی‌ های ون گوک ارتباط برقرار کرده‌ اند. از ساختمان دیگر نیز برای برگزاری نمایشگاه‌ های مهم موقتی استفاده می‌ شود که دارای شکل بیضی و ۳ طبقه می‌ باشد. برای ورود به این ساختمان باید از یک تونل زیرزمینی از ساختمان ریتولد عبور کنید.

موزه آنه فرانک| Anne Frank Museum

موزه آنه فرانک، یکی از موزه های معروف شهر آمستردام است که زندگی معروف‌ ترین قربانی هولوکاست را به نمایش قرار داده است. این موزه خانه‌ ای است که آنه فرانک و خانواده‌ او برای فرار از دست آلمانی‌ ها در جنگ جهانی دوم در آن مخفی شدند. موزه آنه روی کانال پرینسنگراخت قرار گرفته است. خانواده آنه فرانک یهودی بودند و از شهر فرانکفورت به آمستردام پناه آورده بودند. پس‌ از جنگ و فوت آنه فرانک در سن شانزده‌ سالگی، دفتر خاطرات او به یکی از پرفروش‌ ترین کتاب‌ های جهان تبدیل گردید. خانه‌ ای که او در آن پنهان شده بود، امروزه به یکی از موزه های معروف آمستردام تبدیل شده‌ است.

موزه ریکس| Ricks Museum

موزه ریکس، از بزرگترین موزه‌ های کشور هلند شناخته می‌ شود که در شهر آمستردام قرار دارد. در این موزه میتوان شاهد آثار نقاش‌ های برجسته‌ ای مانند ورمبر، رامبراند و بسیاری از نام‌ های مشهور دیگر بود. تمامی چیدمان این آثار براساس تقدم زمانی هستند و هر طبقه مربوط به یک دوران خاص می‌ باشند. در هنگام بازدید از موزه ریکس، تماشای تابلوی گشت شبانه رامبراند را فراموش نکنید؛ چرا که از معروف‌ ترین اثر این موزه شناخته می‌ شود.

موزه فیلم‌ چشم| Eye Film Museum

موزه فیلم چشم، در محله اورهوکس آمستردام قرار گرفته است و ساختمان بسیار زیبا و مدرنی دارد. ابتدا از این موزه برای اجرای پروژه‌ های فرهنگی مهم مرتبط با فیلم‌ سازی استفاده میشد که در سال ۱۹۵۲ افتتاح گردید اما امروزه میتوان آن را یک موزه برای بایگانی فیلم در آمستردام دانست که تمامی فیلم‌ های هندی و خارجی را در خود حفظ کرده‌ است. این مجموعه دارای ۳۷ هزار فیلم، ۷۰ هزار عکس، ۶۰ هزار پوستر و ۲۰ هزار جلد کتاب می‌ باشد و تاریخ نخستین فعالیت صنعت فیلم در کشور هلند را در سال ۱۸۹۵ در معرض دید قرار می‌ دهد.

موزه اشتدلیک| Shtdalik Museum

موز اشتدلیک که موزه شهرداری آمستردام نیز شناخته می‌ شود، در سال ۱۸۹۵ افتتاح گردید. در این موزه میتوان شاهد آثار معروفی از مکاتب هنری مختلف بود که بهترین مجموعه‌ های هنر مدرن را در خود جای داده است. معمولاً بیشتر آثار آن مربوط به نقاشی‌ های هلندی و فرانسوی مربوط به قرن نوزدهم و بیستم هستند. از جمله هنرمندانی که میتوان آثار آنها را در موزه مشاهده کرد میتوان به وان دوسبرگ، ریتفلد، موندریان، ویلم دکونینگ، مارک شاگال و آندری ماتیس اشاره کرد. در این موزه مجسمه‌ های ساخته شده توسط آگوست رودن، کارل ویسر، رنوار و مور وجود دارند که بسیار دیدنی هستند. در هنگام بازدید از این موزه می‌ توانید از بیش‌ از ۹۰ هزار اثر آن بازدید کنید.

خانه موزه رامبراند| Rembrandt House Museum

خانه موزه رامبراند، خانه‌ ای است که به مدت ۲۰ سال در آن زندگی می‌ کرد. فضای این خانه بسیار شبیه به خانه‌ های قرن ۱۷ است که در هنگام بازدید از آن می‌ توانید شاهد تعداد زیادی از چاپ فلز و اشیاء شخصی باشید. میدان رامبراند نیز مجسمه‌ ای از این هنرمند می‌ باشد که در میدانی به‌ همین نام قرار گرفته است. شما می‌ توانید کافه‌ ها و رستوران‌ های مختلفی را در آن مشاهده کنید که خستگی شما را از تن بیرون می‌ کنند.

موزه الکتریک لیدی لند| Ladyland Electric Museum

این موزه با تمامی موزه هایی که درمورد آنها صحبت کردیم متفاوت است. موزه الکتریک لیدی لند را، میتوان موزه‌ ای از لامپ های فلورسنت دانست که مورد علاقه بسیاری از کافی ‌شاپ دارهای معروف آمستردام است. در این موزه مهمانان با بازتاب نور بر روی لباس، دندان و یا حتی پوست خود، به یکی از آثار هنری تبدیل می‌ شوند. در حقیقت میتوان در آن شاهد نمایش نور فوق‌ العاده‌ ای بود.

موزه ملی هلند| National Museum of the Netherlands

موزه ملی هلند، یکی از بزرگترین موزه‌ های اروپا بشمار می‌ رود که سالانه دو و نیم میلیون بازدیدکننده دارد. بسیاری از تابلوهای هنری و اشیاء تاریخی در این موزه قرار گرفته‌ اند که دارای حداقل ۸ هزار اشیاء و تابلوهای مختلفی است. موزه ملی هلند دارای تاریخچه بسیار جذابی است. این موزه ابتدا در سال ۱۸۰۰ با نام گالری ملی هنر در شهر لاهه افتتاح شد. پس‌ از ۵ سال، مکان آن به شهر آمستردام تغییر یافت و نام موزه ملی را از آن خود ساخت. این موزه در مرکز شهر آمستردام بوده و در میدان موزه واقع شده‌ است.

موزه گل لاله| Tulip Museum

کشور هلند را با نماد آسیاب‌ های بادی، گل‌ های لاله و رنگ نارنجی می‌ شناسند که بی‌ شک، گل‌ های لاله برایمان شناخته‌ شده‌ تر هستند. موزه گل لاله دارای یک ساختمان بسیار ساده است و تمامی شگفتی‌ ها را در دل خود جای داده است. در این موزه داستان گل لاله و نحوه تبدیل شدن آن به مهمترین نماد کشور هلند روایت می‌ گردد. همچنین می‌ توانید از فروشگاه‌ های آن سوغاتی هایی مانند پیاز گل را خریداری کنید.

موزه میکروپیا| Micropia Museum

این موزه بسیار جالب، اولین موزه میکروب ها در جهان شناخته می‌ شود که در سال ۲۰۱۴ افتتاح گردید. این موزه دارای نمایشگاه هایی از میکروسکوپ‌ ها و دنیای پنهان میکروب‌ ها می‌ باشد. تمامی ویروس‌ هایی مانند ابولا و آبله در مدل‌ های شیشه‌ ای قابل‌ مشاهده هستند.

موزه علوم نما| Nama Science Museum

موزه علوم نما، یکی از مراکز علمی کشور هلند شناخته می‌ شود که در سال ۱۹۲۳ توسط هرمان های ژن بروک با هدف آگاه‌ سازی مردم از فناوری‌ های جهان افتتاح گردید. شکل ظاهری این ساختمان مانند یک کشتی بزرگ سبز رنگ است که معمولاً بازدید از آن برای اردوهای آموزشی و مدارس بسیار توصیه می‌ گردد.

موزه تورچر یا شکنجه هلند| Torture Museum

در هنگام بازدید از این موزه عجیب، می‌ توانید عکس‌ ها و ابزارهایی را مشاهده کنید که در طول تاریخ از آنها برای شکنجه استفاده میشد.

سفر به آمستردام با هلدینگ هلی ویزا

آمستردام، یکی از شهرهای زیبای کشور هلند است که موزه‌ های معروفی را در خود جای داده است. بی‌ شک اگر به‌ دنبال علم و شناخت تاریخ بیشتر کشور هلند هستید، بازدید از موزه های آن، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. برای سفر به کشور هلند و بازدید از زیبایی‌ های آن، نیاز به ویزای توریستی هلند دارید تا بتوانید با بهترین شرایط وارد این کشور شده و از مکان‌ های دیدنی آن لذت ببرید.
هلدینگ هلی ویزا یکی از شرکت‌ های مهاجرتی و توریستی بسیار معتبری است که بهترین شرایط را برای سفر شما به این کشور مهیا ساخته است تا بتوانید به‌ راحتی ویزای آن را دریافت نموده و یک سفر فوق‌ العاده را در طی زندگی خود تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه دریافت ویزای توریستی، مدارک و هزینه ها، با شماره‌ های درج شده در سایت تماس بگیرید و با مشاورین این مرکز ارتباط داشته باشید.

سوالات متداول

موزه ملی هلند در کدام شهر قرار گرفته است؟

موزه ملی هلند در مرکز شهر آمستردام و میدان موزه واقع شده‌ است.

از جمله موزه‌ های معروف آمستردام کدامند؟

موزه ون گوک، موزه آنه فرانک، موزه فیلم چشم، موزه رامبراند، موزه ریکس و غیره، از موزه های معروف این شهر هستند.

موزه فیلم چشم آمستردام براساس چه موضوعی است؟

از موزه فیلم چشم در ابتدا برای اجرای پروژه‌ های فرهنگی مرتبط با فیلم‌ سازی استفاده می‌ شد که امروزه یک موزه برای بایگانی فیلم در آمستردام می ‌باشد.