در این مقاله قصد داریم تا در مورد مزایا و معایب مهاجرت به هلند به صورت کامل توضیح دهیم تا اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید با جزئیات مزایا و معایب آن هم آشنا شوید.

نقل مکان به یک کشور جدید ممکن است طاقت فرسا باشد، صرف نظر از اینکه برای کار، مدرسه یا تغییر منظره حرکت می کنید. بنابراین، قبل از زندگی در هلند، باید عواملی مانند هزینه زندگی، جامعه، آموزش، ایمنی، شغل و محیط را در نظر بگیرید. مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند چیست؟ برای دانستن بیشتر همراه با هلی ویزا باشید.

بر اساس قانون سوم نیوتن، هر عملی یک واکنش متضاد برابر دارد، زندگی در هلند مزایا و معایب خود را دارد.

مزایا را در مقابل معایب بسنجید، سپس تصمیم بگیرید که به هلند بروید. 

مزایای زندگی در مهاجرت به هلند

بیایید به مزایای مهاجرت به هلند نگاه کنیم:

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: آموزش عالی سلامت

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، هلند سومین کشور تحصیلکرده است. تقریباً 81 درصد از بزرگسالان بین 25 تا 64 سال تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند که بالاتر از میانگین 79 درصدی OECD است. دانش آموزان دانش و توانایی خواندن و نوشتن، تحقیق، ریاضی، علوم، مهارت های اقتصادی و اجتماعی را کسب می کنند.

علاوه بر این،  سیستم آموزشی هلند  شما را تشویق می کند تا شغل خود را ارتقا دهید.   

مزایا و معایب مهاجرت به کشورهلند: سیستم بهداشتی کارآمد

سیستم مراقبت های بهداشتی هلند یکی از بهترین ها در جهان است. مراکز بهداشتی درمانی دارای استانداردهای بالا و کارکنان ماهر هستند که نشان می دهد هنگام نقل مکان به آنجا سلامت شما تحت پوشش است.  مراقبت های بهداشتی در دو سطح دولتی و خصوصی ارائه می شود. سطح عمومی زیر نظر دولت است، به این معنی که مراقبت های اولیه با قیمت های ثابت است.

شرکت های بیمه نیز پوشش درمانی عالی ارائه می کنند، در حالی که کودکان زیر 18 سال تحت پوشش بیمه والدین هستند.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: جوامع شاد

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند که نیاز به تماس مکرر و روابط دوستانه دارند. مردم هلند از این ویژگی دور نبوده و در تعامل و استقبال از شما در کشورشان دریغ نمی کنند.

با این حال، وقتی یک فرد هلندی به شما اجازه ورود به جمع خود را می‌ دهد، قدردانی می ‌کنید که چقدر قابل اعتماد، وفادار، دوست داشتنی و صمیمی هستند. می توانید با همسایه ها، همکارها یا افرادی که در پارک ها و رستوران ها هستند، دوست شوید.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: سیستم حمل و نقل پیشرفته

هلند چندان بزرگ نیست و سفر به شهرهای مختلف را آسان می کند. حمل و نقل عمومی در همه جا در دسترس است، از جمله قطار، اتوبوس، تراموا و مترو. به دلیل اندازه کوچک آن، انجام سفرهای طولانی از یک نقطه به نقطه دیگر غیر ضروری است.  هلند نسبتاً مسطح است و باعث می شود ساکنان فرهنگ دوچرخه سواری را بپذیرند. اگر دوچرخه بخرید، می توانید به مقصد خود رکاب بزنید، زیرا مسیرهای جداگانه ای برای دوچرخه سواران وجود دارد.

علاوه بر این، دوچرخه سواری سالم و سازگار با محیط زیست است.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: زبان انگلیسی

هنگام نقل مکان به یک کشور جدید، مانع زبانی زندگی در هلند را بسیار سخت تر می کند. در شهرهای بزرگ هلند، مانند روتردام یا آمستردام، اکثر مردم می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. می توانید یادگیری زبان هلندی را به یک هدف شخصی تبدیل کنید. با این حال، حتی اگر این کار را نکنید، می توانید به زندگی در این کشور ادامه دهیدث.

با وجود اینکه هلند یک کشور غیر بومی انگلیسی زبان است، اکثر شهروندان آن به این زبان مسلط هستند.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: داشت شغل و امنیت

هلند سالانه حدود 50 هزار کارگر خارجی را در خود جای می دهد. تقریباً 78 درصد از جمعیت بین 15 تا 64 سال شاغل هستند که بالاتر از میانگین 66 درصدی OECD است. یافتن شغل در هلند به خودی خود یک کار است، با این حال غیر ممکن نیست. مشاغل در هلند پردرآمد هستند. برخی از آژانس‌ های کاریابی به دنبال خارجی ‌ها هستند و یافتن کار را برای شما آسان ‌تر می‌کنند.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: محیط اقلیمی عالی

هلند در طول سال از آب و هوای ساحلی معمولی با تابستان های گرم و زمستان های سرد برخوردار است. با این حال، به دلیل گرم شدن زمین، تغییرات آب و هوایی غیرقابل پیش بینی است.  از آوریل تا سپتامبر و بهار و پاییز از مارس تا می از بارش باران لذت خواهید برد. هلند در فصل بهار با گل های نرگس و گل های لاله زیبا است. فصل تابستان از ژوئن تا آگوست ، با گرمای قابل توجه اما نه گرمای بیش از حد در جریان است.

زمستان از نوامبر تا مارس شروع می شود و سرما، برف و مه در این فصل رایج است.

مزایا و معایب مهاجرت به هلند: ایمنی سطح بالا

بر اساس شاخص امن ترین کشور جهان در سال 2021، هلند به عنوان بیست و یکمین کشور امن شناخته شد. با این حال، ایمنی در هیچ کجا 100٪ تضمین نمی شود، زیرا ممکن است قربانی جنایات کوچکی مانند جیب بری شوید. هنگام نقل مکان به یک کشور جدید، ایمنی یک نگرانی منطقی است، به ویژه برای خانواده های دارای کودکان و زنانی که به تنهایی سفر می کنند. هلند به طور کلی امن است.

با این حال، شما باید از مناطق پر جرم خودداری کنید و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

اقدامات احتیاطی مانند قفل کردن خانه در هنگام خروج، راه‌ اندازی دزدگیر یا قفل کردن خودرو.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: خوراکی های خوش طعم

برخی از  غذاهای سنتی هلندی  که با آنها روبرو خواهید شد عبارتند از سوپ نخود، هاتسپات، تمپپات، پنکیک، هاچی، سوپ لوبیا قهوه ای و هوزارن سالاد. غذاهای هلندی متنوع است، زیرا از دستور العمل هایی از نقاط مختلف جهان استفاده می کند. نیازی نیست که در مورد غذا استرس داشته باشید، زیرا در پخت غذاها از مواد معمولی استفاده می کنند. بنابراین، چه غذاهای ادویه‌ای، دودی، وگان، سرخ‌شده یا خشک شده را دوست داشته باشید، غذایی خواهید داشت که از آن لذت خواهید برد.

علاوه بر این، کشاورزی در هلند بیشتر مواد تشکیل دهنده غذاهای هلندی را فراهم می کند و پنیرها را فراموش نکنید.

معایب زندگی در مهاجرت به هلند

در هلند با مشکلاتی روبرو خواهید شد. بیایید برخی از چالش های بالقوه ای را که ممکن است تجربه کنید بحث کنیم تا بتوانید مطابق با آن آماده شوید.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: مالیات بالا

نرخ مالیات  در هلند  فوق العاده بالا است، زیرا یک کارگر مجرد 36.1٪ مالیات دارد. هلند در بین 38 کشور عضو OECD از نظر مالیات های بالا رتبه 22 را دارد. درآمد و تامین اجتماعی 70 درصد از کل گواهی مالیاتی را تشکیل می دهد.  زوج های دارای دو فرزند 29.1 درصد مالیات می پردازند.

علاوه بر این، دولت مزایایی را برای کودکان فراهم می کند تا زندگی والدین را کمی آسان تر کند.

مزایا و معایب مهاجرت به کشورهلند: احساس نژادپرستی

متأسفانه، نژادپرستی در هلند بسیار زنده است. در سال 2011، 2695 گزارش از نژادپرستی یا انگیزه های نژادپرستانه وجود داشت. با این حال، گزارش ها از آن زمان به حدود 1433 گزارش کاهش یافته است. بیشتر حوادث نژادی در اطراف بزرگترین شهرها، روتردام و آمستردام رخ می دهد.

شما اغلب در طول مصاحبه های شغلی یا بحث های اجتماعی متوجه نژادپرستی خواهید شد.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: بحران مسکن

بحران مسکن دیوانه کننده در هلند وجود دارد. از این رو، بسیار مهم است که قبل از نقل مکان برای زندگی در اینجا به دنبال مکانی باشید. آپارتمان های موجود یا مبله هستند یا بدون مبله. قیمت های دیوانه وار، اجاره خانه های مبله را همراهی می کند.  ممکن است معامله ای به نظر برسد، اما هنگام اجاره خانه بدون مبله، باید همه چیز از جمله فرش و لوازم ضروری را خریداری کنید.

علاوه بر این، مالکان از مشکل مسکن سوء استفاده می کنند و از مستاجران خود هزینه اضافه می گیرند. 

مزایا و معایب مهاجرت به هلند: آب و هوای بد

هوای هلند از ژوئن تا سپتامبر گرم است. پس از آن، هوا یا بارانی است یا سرد. درجه حرارت به حدی کاهش می یابد که شما فقط می خواهید در داخل خانه باشید. مردم هلند به هوای سرد عادت دارند. برخی حتی در حالی که برف می بارد دوچرخه سواری می کنند. آب و هوای غیرقابل پیش بینی دارد و فصل ها ناسازگار است، به این معنی که نیمی از سال را در خانه سپری می کنید.

علاوه بر این، ماندن در خانه برای مدت طولانی بدون شرکت ممکن است تنها و کسل کننده باشد.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: زبان هلندی

همانطور که بیشتر هلندی ها می دانند، مکالمه انگلیسی کافی نیست. شما باید هلندی را یاد بگیرید، زیرا اکثر توضیحات، اطلاعیه ها، موارد و پکیج ها به زبان هلندی هستند. وقتی به مکان‌ هایی مانند سوپرمارکت یا ایستگاه ‌های قطار می ‌روید، تا زمانی که زبان را یاد بگیرید، باید از Google Translate استفاده کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: هزینه بالای زندگی

همه چیز در هلند گران به نظر می رسد، از اجاره، غذا و خرید گرفته تا قیمت بلیط. هزینه بلیط های حمل و نقل عمومی بیشتر از خرید مواد غذایی برای شما خواهد بود. صنعت خدمات نیز گران است. بنابراین ممکن است لازم باشد خودتان تعمیرات جزئی را یاد بگیرید تا از صرف هزینه زیاد برای تعمیر چیزهای شکسته جلوگیری کنید. داشتن ماشین در هلند جیب شما را خشک می کند.

علاوه بر این، باید هزینه هایی مانند سوخت رسانی، سرویس، تعمیرات و بیمه را تامین کنید. بنابراین ممکن است لازم باشد در مورد رانندگی در ماشین خود تجدید نظر کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور هلند: قوانین سختگیرانه

هلندی ها طبق قوانین بازی می کنند. قوانین و مقررات تعیین شده کاملاً رعایت می شود. برنامه‌ ریزی و سازمان ‌دهی کاملاً جدی گرفته می ‌شود، زیرا اگر برای یک جلسه دیر آمدید، مهم نیست که چقدر اتفاقی باشد، باید به افراد لازم هشدار دهید. خودانگیختگی توسط هلندی ها به خوبی پذیرفته نمی شود.

موارد مزایا و معایب مهاجرت به هلند

مزایای زندگی در هلندمعایب زندگی در هلند
آموزش عالی سلامتمالیات بالا
یک سیستم بهداشتی کارآمداحساس نژادپرستی
جوامع شاد و خوش‌آمدبحران مسکن
سیستم حمل و نقل پیشرفتهآب و هوای بد دوره ای
انگلیسی هنوز قابل استفاده است5. مانع زبان
در دسترس بودن شغل و امنیتهزینه بالای زندگی
محیط اقلیمی عالیقوانین سختگیرانه
ایمنی سطح بالاناراحتی های خدمات مشتری
خوراکی های خوش طعم

سوال متداول

 آیا حقوق در هلند بالاست؟

هلند دارای میانگین حقوق ماهانه 3333 یورو در سال 2023 یا متوسط ​​حقوق سالانه 40000 یورو است! با این حال، زندگی اغلب، خوب، متوسط ​​نیست و همین امر در مورد حقوق شما نیز صدق می کند. بسته به شغل شما، حقوق شما بیشتر یا کمتر از این عدد متغییر خواهد بود.

آیا زندگی در شهرهای بزرگ هلند گران‌تر است؟

بله، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ هلند مانند آمستردام، روتردام، اوترخت و دن هاگ بیشتر است. در این شهرها، هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل و خدمات دیگر بالاتر است.